pühapäev, 6. mai 2018

Vägilase jooks, Tartu

Oh-hoo, koguaeg oli kuskil kaugel ootamas ja täna ta toimuma saigi. Hommikul oli ikka paras äratuskell kui trenniriideid selga hakkasin tõmbama-no kuhu ma end jälle söönud olen. Samas, mis ma ikka riidlen endaga..trenni tehes olin harjunud rohkem tarbima ja nüüd vähese liikumisega jäi see pisiasi muutmata, sest teadagi kui suur jõud on harjumusel.

Võistluspäev algas lastejooksule registreerimisega. 300m jooksulusti ja sel korral liikus tütreke täiesti iseseisvalt rajal. Lõpuks oli lapsel piisavalt julgust, et startida ja ise jooks läbida-uhke tunne, et polnud mind kätt hoidma tarvis ega lisamotivatsiooni lisamiseks vaja...ikkagi väike iseseisvumine.

Kell 12 sain ka ise rajale. Eesmärk oli lõpuni jõuda. Varem nähtud seinad hirmutasid, kuid alternatiivid lohutasid veidi. Esimesed paar takistust sain ka õega kulgeda, kuid kui ikka pole vastav tuju, siis pole miskit parata. Samas kogemus starti tulla ja natuke ühiselt liikuda on ikka parem kui raja ääres mõelda, et võinuks ka proovida. Kiidan proovimise eest!

Tore, et tiimikaaslane Heiki otsustas ka rahulikult võtta ja oli nõus hädalisi abivalmilt takistusseinadest üle aitama. Ühiselt joosta on ikka kuidagi kergem. Üldse aitäh kõigile meestele, kes teevad võimalikuks selle raja läbimise lühikestele ja mitte nii osavate ronimisoskustega naisterahvastele!

Ise sain eduelamuse esimese "ripu ja liigu käte abil" takistuse juures. Jõudsin siiski kuidagimoodi lõpuni. See oli positiivne, sest valmistusin juba esimestel pulkadel alla kukkuma, aga mitte sel korral. Teised takistused olid üldiselt vanas headuses. Vesi oli küll külm ja suplused võtsid hinge kinni kohati- samas hea ja egutav vaheldus. Juustest leidsin peale mitut peapesu heina ja siin ning seal mõned sinikad, kuid see käis asja juurde. Kolmnurgad tekitasid tunde, et siia ma jäängi, kuid aidati mind üle ja jooks sai jätkuda.

Tegelikult õpetlik, isegi väga. Peab tugevaks saama, et ühel päeval kõik mängleva kergusega ületada...eelkõige iseend.

Tore oli ja vaatamata halvale või puudulikule vormile sai see võistlus läbitud. Ilm oli antud õnneks suurepärane.

Lastehoid oli isegi täiesti olemas. Õnneks oli mul ema abiks, kuid lohutav on teada, et selline võimalus on loodud vanematele.
Esimene medalitükk käes.
Koht vanuseklassis 11
Koht 100/208
Aeg 1:01:03,8

Eelmisel aastal...Vägilase jooks 2017

2 kommentaari:

  1. Taolised jooksud on jah üldse omaette maailm ja elamus/kogemus, võrreldes nö tavajooksudega. Naq neil ka hüüdlause : ületades takistusi, ületad iseennast. Tubli, et raja läbisid ja loodetavasti pakkus päev sulle palju positiivseid emotsioone.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Nõustun. Oli tõesti üks mõnus rutiinist välja ja energia voolama päevake.

      Kustuta