kolmapäev, 2. mai 2018

Uus karikas kodus, õhtune jalutuskäik

Jõudsin töölt koju ja ust avades kostis kilkamist ja kiiret jutuvada. Kaks nädalat lasteaias jooksuringitamist nii hommikuti minuga kui ka õhtuti tädi valvel tõid loodetud karika koju. Laps rääkis karikast ja oma soovist palju joosta, et siis saab šokolaadist medali ja kõige tublimad karika ka. Püüdsin ikka rääkida, et vast kõik saavad medalikesed nagu tillujooksudel on kombeks ning kui karikat ei saa, siis pole midagi hullu, sest joosta on ikkagi lõbus. Pilti oli ka vaja teha...ikkagi esimene isiklik pisike karikas. Panime kenasti minu kahe samas toonis karika vahele aukohale. Laps veel lubas, et temal on varsti rohkem medaleid ja karikaid kui minul. Kahtlemata nii läheb kui samamoodi vahemaa läbimine rõõmu valmistab.
Ei olnud sundimist ja vahel tuli pigem mainida, et aitab küll kui 6 näppu olid püsti (tema tahab just nii palju joosta). Kenade õhetavate põskedega sai hommikuti rühma mindud. Ringide arv olenes suuresti tujust aga laps sai oma eesmärgi täidetud ja uhke tunne on küll. Järelikult minu jooksud on mingil viisil eeskuju andnud.

Õhtul saime tunnikese jalutatud. Rattasõit edeneb Gretel vaevaliselt ja joosta ei saa kõrval, aga vähemalt on ettevaatlik ja kõndimine on parem kui toas mossitamine. Õdegi on nii nõus koos liikuma. Sai isegi õeluse asemel vesteldud emotsioonideta teemadel, mis neli aastat tagasi juba oleksid võinud hingelt ära saada. Kogunev kaal on ka ühine mureteemake. Seega katsetame teineteisele toel seda toitumisega tralli ja saab toidukordadest pilte saata, et ikka püsiks tervislikul lainel. Saiakesed ja kohukesed ehk jäävad poodi ning võiks bussikaardiga piiksutamise asemel liikuda rohkem oma jalgade abil. Sain ka emalt telefoni teel vesteldes komplimendi, et visuaalselt nii hull veel ei pidanud olukord olema kui eelmise jooksuhooaja alguses, seega kõik ei olegi veel ilmselt kadunud.

Ja Vägilase jooksule on ka minek juba sel pühapäeval, isegi õde tuleb takistustest üle ukerdama. Seega saab näha kui palju on alternatiive ja kas ka tema saab positiivseid emotsioone rajalt.

Kui see kuu möödub, siis on minu võimalus 3kuuga ultraks valmis jõuda või vähemalt kergemaks end süüa ja jooksurutiin päevakorda seada. Seni võtan päeva korraga ja olen tänulik kui saab vaidluste ja jonnita ning inimese kombel päeva lõpetuseks üks kõnnitiir tehtud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar