laupäev, 26. mai 2018

Esimene rattaralli

Kuna ikka veel püüan oma madalseisust välja tulla, siis endast ei ole midagi head kirjutada...küll aga suudan veel helgemad hetked liikumisest kirja panna. Esmaspäeval on arstiaeg ja loodan, et kõik eluvaldkonnad hakkavad mõne aja pärast rõõmsamat tunnet ja jõuetuse asemel teotahet looma. Pole nalja nende läbielamiste ja pidevate elumuutustega. Liigu rohkem või veeda õues aega...pole enam lahenduseks ja tuleb taas elurõõm üles leida. Sai juba talvel rõõmustatud, et sel aastal pääsen, aga oh seda peaasja.

Siiski on mul tütar, kellele püüan pakkuda elamusi ja nii sain ka end tuulutada 37.Tartu Rattaralli Lasteüritusel. Trenni selleks pidulikuks ürituseks sai loetud korrad tehtud. Pigem oli lapsel hirm kukkuda abiratastega sõites ja enamasti sai harjutades 100m sõita ja jonniga koju mindud või kilomeeter ratast ja last veetud.

Seal rattapeol kohal olles ja teisi omasuguseid nähes tuli tuju sõita ja sai plaksutada ja lehvitada veel pisematele startijatele. Jänkusid ja Limpat sai näha ja pildile püütud, neil kostüümides võis eriti kuum olla. Lisaks stardis rattakellakõla nautida ja 500m sobivas tempos läbida. Ikka arvestades teistega ja isegi veidi kiiremini kerida kui tavalisel päeval ja näha rõõmu õnnestumisest. Loomulikult teadmised, kuidas õigesti kiivrit pähe kinnitada (pilti tehes oli ikka viltu) ja näha erinevaid liikureid...nii jooksurattaid kui ka vankreid, erinevaid tõukerattaid. Pilt oli kirju ja põnev.

Lõpujoonel ootas kingikott medali, diplomi, smuutituubi, limpajoogiga ja jäätis oli kuumal päeval väga kiireks kosutuseks. Kogu üritus oli lastele tasuta, loositi auhindu välja ja karusselliga sai sõita. Pärast toredaid emotsioone tegime kiire lõuna kodus ja läksime Kanali äärde päikest ja rannamelu püüdma. Tore oli näha last õnnelikuna ja liivakindluste valmimist. Isegi selline motivatsioon tekkis, et Grete pakkus välja, et võtame abirattad üldse ära.
Minge võimaluse korral lastega tillu-ja minijooksudele, rattasõitudele. Nad saavad palju innustust ja positiivseid eeskujusid nendel üritustel. Lihtsalt ole vanem ja igaõhtuse mänguväljaku asemel planeeri ka sekka spordiüritus kuhu kogu perega kaasa võib elama minna.

Mõned jooksusammud sai ka ratta kõrval tehtud, seega täiesti 0 täna ei olnud.

2 kommentaari: