pühapäev, 29. oktoober 2017

Nädal 23 jooksulainel ja pikem jooksupaus ees

Esmaspäeval liikusin Eratreeningu ühistrennis Toomemäel. Üllatuseks orienteerumine ja minu poolt null sedeli leidmist. Olin väga lähedal olnud, kuid joosta üles ja alla oli sellegipoolest lõbus. Olen Jõgevalgi ära eksinud...ühe koolimaja tagant teist otsinud, seega mulle sobib ekslemine rohkem. Staadionimaratonil on kodune..ring on selge ja söök/wc on igal ringil. Hea on enda üle naerda. Õnneks trenn sellega ei piirdunud ja sai pikka tõusu mäkke joosta korda kolm. Treener parandas mu liiga püstist kehaasendist ja teised kaks jooksu tulid juba paremad. Kokku 7,63 km ja aega 1:20:50.

Teisipäeval jooksin 6,76 km aeg 44:56. Mõistlik trenn ja kolm korda 100m tempojooksu otsa.

Kolmapäeval  puhkasin.

Neljapäeval puhkasin.

Reedel läbisin Haanjas tutvumisringi. 6,31 km ja aeg 45:41. Keskmine pulss 149 l/min.

Laupäeval  võistlus Haanja Ultra 100, millest sai läbitud kõigest 26,6 km.

Pühapäeval puhkasin.

Oli juba parem kui eelnev nädal, kuid tuleb tõsiselt õppida puhkama ja magama. Ja nagu needus ma olen jälle ärkvel. 23 uinusin. Trennikeeld enne tervenemist on päris jama. Harjumusest teen koduselt üldfüüsilist ikkagi.

Paar lugejat on kirjutanud, et kahtlevad mu sisukuses ja on äärmiselt pettunud, et ma Haanjas isegi maratoni ei suutnud läbida. Vastan siis siia nii, et kõigil on võimalus ise see rada haigena 100% läbida ja olla hirmus kõva tegija, kuid mis on selle kõige hind? Mina saan kuu või paariga terveks ja põhja laduda. Lõpetajamedalit iga hinnaga skoorides oleksin taastunud väga pikalt kui mitte isegi kiirabiautoga koju sõitnud. Ma isegi ei vabanda enda iseka otsuse eest katkestada. Oma vaba valik on siin seda blogi lugeda ja mul on rõõm kui siia juhtuvad inimesed lugema, kes usuvad minu potentsiaali ja tulevikutegudesse.


10 kommentaari:

 1. Tahaks kohe näha inimest, kes kritiseerib otsust katkestada. Nagu katkestajale oleks see lihtne otsus.
  Krt, neid kobiSejaid on iga asja peale. Kui poleks katkestanud, siis oleks targutatud, et sa rikud oma tervist, mis eeskuju sa selline oled.
  Puhka ja taastu ja parane. Järgmisel aastal mine võta see poodiumikoht!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nüüd said nad tähelepanu, millest tundus neil kõvasti vajaka olema. Tegemist ühe meili teel kirjutajaga ja teine FB-s ja tundub väga feikkonto moodi. Võtan ühel päeval oma koha varem või hiljem, ainult aja küsimus ;)

   Kustuta
 2. Päriselt kirjutati nii? Mis mõttes nad pettusid? See on küll näotu ja ilmselt on tegemist hoopis sisutute lugejatega. Mingu alustuseks proovigu ise sealsel rajal maraton joosta ning siis jäägu haigeks ja proovigu uuesti. Muud neile soovitada ei oska. :D Sina aga ära pane neid tähele, las koerad hauguvad. Pealegi, joosta saab iga aasta aga kaotatud tervist ei pruugi enam tagasi saada. Niiet, keep going! :)

  VastaKustuta
 3. Ausalt öeldes oli/on suurim lollus minna haigena võistlema. Kui Sul on spordis suured eesmärgid, siis pead ka oma otsustes, millal võistelda ja treenida, täiskasvanulikumaks muutuma ja mitte selliseid lolluseid tegema.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jee! Parastaja number kolm on platsis. Nagu lugeda võisid ma olin seda üritust aastaid oodanud. See, et rajaga tutvuda otsustasin oli minu valik. Lootus terveneda oli meeletu, kui ööl vastu võistlust läks asi hullemaks, pole ka ennustaja, et näeks ööpäeva ette.

   Kustuta
  2. Absoluutselt ei parasta. Sul on veel ees palju aastaid, et osaleda ja võita ning ma ei kahtle üldse, et võidad lähitulevikus selle võistluse. Kui eesmärgid on kõrged, siis pead hoidma ka pea külmana ja mõnikord võtma vastu otsuseid, mis pole meeldivad, aga see-eest vajalikud tuleviku seisukohalt. Kui tundsid, et ööl vastu võistlust läks asi kehvemaks, siis poleks olnud vaja starti minna. Katkestamine pole häbiasi, aga see on juba tulekahju kustutamine mitte ennetamine.

   Kustuta
  3. Eks siin tuli mängu mindset. Minu silmis parem proovida ja katkestada kui üldse mitte starti ilmuda ja kõrvalt vaadates mõelda, et mis oleks kui.

   Kustuta
 4. Minu meelwst on kohatu katkestajat kritiseerida. Ma ise ilmselt oleks samamoodi starti läinud ja ilmselt ka katkestanud, kui seda hädavajalikuks oleks pidanud. Katkestaminexei tule kunagi kerge otsuseba, vaid on valikuvõimalustest parim lahendus.

  Ravi end ja puhka!

  VastaKustuta