pühapäev, 6. august 2017

Vägilase jooks, Lähte

Rada
Ärkasin kell 5, sest uni kadus ja sõin, kuulasin klappidest muusikat, keksin tantsida ning keerutasin peegli ees. Kaasteelised (ema, õde, tütar) veel magasid magusat und. Grete esimene ja minu teine takistusjooks olid ootamas läbimist. 
Varahommikul ei olegi dressides.
Alustasime kell 9 sõitu ja jõudsime umbes 9:45 kohale. Sai veidi jutustada ja 10 stardimaterjalid välja võtta. Gretel kleeps kõhule, tema jooksuke ja minu stardi ootamise ajal käisime turnimas. Tiim OCR Estoniaga tervitatud ja soojendusjooksu joostud.
Vägilanna enne autosõitu
Lastejooks oli umbes 300m ja 4 takistust. Ületust nõudsid (kes mäletab esimest takistust annab teada-mäluauk), rehvidest sisse ja välja hüppamine, "astmelauad" ja heinakuhjake. Leppisime kokku, et jookseb esimest korda üksi, kuid haaras ikka käest ja kuna tegemist oli takistusjooksuga, siis olin toeks suuremal osal kõrval jalutades. Hea viis last õhtuks väsitada - väike hingeldus tuli rehve läbides - mu laps on üldiselt väsimatu hing. Lõpus sai diplomi ja kuldse šokolaadimedali. Lapsele meeldis, aga oli tüdinud lõpuks piltide tegemisest. Enne jooksu sai klõpsutada ka juba piisavalt - ema on blogija ja fotogeene pole väga visatud. Tütre kaheksas tillujooks (eelmisel aastal 5 starti). Mul on rõõm, et ta ise ootab ja tahab osaleda - minu tõeline fänn.
Autor:Aldis Toome
Kuigi mõtlesin eile, et läheks pingutama hullult, siis kohal olles sain aru, et tuleks pigem hea tundega läbida - tõusud, palju tõuse. Mardo oli lausa valge pluusi, kikilipsu ja viigipükstega rajal, ning tänu temaga läbimisele sain nendest rasketest seinadest taas üle. Tänud abivalmiduse eest! Päris paljud naised on nüüd tänuvõlglased.

Need vaated ja liiva-, savi-, muda-, ja metsarajad olid lummavad. Kõik rajal kohatud võistlejad olid positiivsed ja tempo käis täpselt nii nagu mina ise jaksasin. Tuli ka mäkke tihti kõndimist, sest ei tahtnud säärtele liigsuurt koormust anda. Samas tuli kuskil keskpaigas heast emotsioonist kogemata tempoks 3:48 min/km.

Rippudes rekord on nüüd 3 pulka ja rõngast enne mahapotsatamist. Kõik on treenimise või harjutamise küsimus - eelmisel etapil ei suutnud üle kahe pulga läbida ning rõngaid ei julgenud proovida. Eesmärk kunagi üks riba rippumist läbida karistusringita. Käed on nõrgad ja keha raske. Karistusringe läbisin, kuid ei tea kas kõige õigematest kohtadest, jäid kahtlaselt märgistatuks. Üldiselt oli kõik arusaadav kui eelnev pisiasi märkimata jätta.

Veetakistused olid mu lemmikud. Mõnus värskendus. Tellingute ja vee vahel oleks võinud olla rohkem ruumi. Tõmbasin korra vee kurku. Liumägi oli eriti lõbus. Eriti ilusaid pilte oleks hundinuiade vahel saanud - võrratult maaliline.

Ma olen nii rahul, nii õnnelik ja selleks, et mitte läägelt kõlada, siis tõin eelnevalt üksikud minu silmis parandatavad kohad välja. Tõesti tasemel jooks!

Kiidan ka seda, et püramiid lõpus oli minumõõdulistele seekord iseseisvalt läbitav. Madalamad kui Tartus!

Otsustasin raja läbida Vibramites, sest nad on kerged ja väga mugavad liival/metsaradadel jooksuks. Kohati lausa lendasin jooksusammul. Suur vahe eelmise jooksuga- jalad ei muutunud peale vee/mudatakistust nii rasketeks, püsivad kindlalt jalas. Ainuke miinus oli kõrgetelt takistustest alla hüppamine, kus parem jalg sai põrutuse, mis siiani pehme padja piirkonnas tunda annab. Kui need käterippumisasjad vahele jätta, oleks väga mõnus olnud.

Nüüd on kõhulihased, seljalihased ja käelihased tulitavad- oi homme ja ülehomme saan lihasvalu. Seda peab ise kogema, nii ülivõrdes äge!

Erilised tänud emme, õde, tütar, Andrus, Kaja, Mardo, Heiki, Heimar ja poodiumil eeskujuks treener Hasso!
Õe klõpsud
Stardinumber 90, teise grupi stardis.
Naistest number 22/94
Vanuseklassis 17/74
Üldiselt 154/282
Meeskond 7/14
Aeg 1:07:35,8 distants umbes 8 km.
Tulemused

Ja suppi ka kiidan. Laps sõi lausa 2 portsu.

Täiendan postitust kui pilte ilmub.
Autor: Egle Pääslane
Seiklushunt
Vägilase jooks, Lähte


2 kommentaari:

  1. Oli tõesti taaskord ülitore ja meeleolukas päev. Aitäh. PS! Aga jah, kui tavaline 24h jooks ära tüütab, siis taolistelgi takistustega maastikujooksudel korraldatakse selliseid vägitükke. ;)

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Jaa, nii tore oli. See 24h takistusjooks oleks hulludele-nii hulluks ma end veel ei pea. :D

      Kustuta