laupäev, 19. august 2017

Kes seda veel mäletab mitmes nädal jooksulainel?

No nii otsisin eelmise postituse ja avastasin, et jooksulainel nädal number 13 ja Hasso minu treeneri rollis olnud 11 nädalat.
Eile enne 22 km jooksu - näost näha, et pikad jooksud meeldivad mulle.

Nüüd aga algusest:

Esmaspäeval jooksin ja kõik läks plaanipäraselt. 8 km kerges tempos SLS kuni 145 lööki/min, võimlemine 5 min + 2x100 m rütmijooksud + 1 km lõdvestusjooks ja venitusharjutused. Done!

Teisipäev on mu lemmikpäev jooksu mõistes. Need imeliselt arendavad lõigud! Klubikaaslased on nii innustavad ja üldse kõik ebainimlikult hea.


Kolmapäeval olin jooksuvaba.

Neljapäeval olin samuti luuserdamas ega jaksanud peale tööpäeva end jooksma sundida. Muidu tuli joosta 10km ühtlases tempos SLS kuni 155 lööki/min, võimlemine 5min + 3x100m rütmijooksud + venitusharjutused. Kirjutasin hoopis treenerile, et olen väsinud ja teen reedel trenni. 

Reedel soovitati mul joosta hoopis 6 km 10 asemel ja nagu neljapäeval plaanis muu. Tore mõttelõngapäev oli, mõned jõudsid lugeda ja südamlikud lood teise poole leidmisest kirjana mulle saata - tänud, annab lootust. Loen alati heameelega ja saan unistustele hoogu juurde.


Laupäeval lõpetasin töömaratoni 6 päeva tööl, 1 vaba, 6 tööl. Muidu oli kõik tore, kuid pidev vaimne töö tõmbab lõpuks ikka energia nulli, palju õppimist, uurimist, olukordade lahendamist.

Jalutasin tööle ja koju taas ning kuum ilm koos vähese vee tarbimisega ning paari ampsu toiduga pani pea pöörlema ja istusin bussipeatuses 10 minutit enne kui taas edasi kõndisin. 

Kodus magasin, sõin, jõin. Lugesin Marise uuest rekordist Peetri jooksul ja vaatasin pilte rõõmsatest jooksjatest. Juba kirjutasin treenerile, et vill talla all ja tormine õues - jooksen pühapäeval. Siiski tekkis motivatsioon sisse, et oma isiklik raju jooks treeninguna Tartus teha. Rakveres sellist tunnet küll ei tundnud. Linnatuled, vihm, välgu sähvatused, vaba jooksurada, muusika kesklinnas, peomeeleolus inimesed, soolojooks. Ainult veepunktid olid puudu. Üritasin vihmapiisad suhu püüda kuid kõik aurustus nahal - kuum värk. Kuna lõpus mõtlesin, et pean juua saama, siis juba väsinud peaga otsustasin just sadanud lombist peoga vett ammutada - jep jõin porilombist ja elan veel. 22 km rahulikus ühtlases tempos jooks SLS kuni 150 lööki/min, 2x30m põlvetõstejooks + 2x100m rütmijooksud venitusharjutused.

Pühapäeval puhkan mõnuga.
Püksid suured, tuleb vöö osta või rohkem sööma hakata.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar