esmaspäev, 3. juuli 2017

Kuues nädal jooksulainel

Otsustasin taas nädala trennid kokku võtta. Möödunud nädalal tundsin end võimekana. Rekord jäi püsima ja jälle on uhke tunne hinges. Soov end treenida osavamaks 24h jooksus sai hoogu juurde. Minu esimene treener, Cris, jooksis lausa 212 km ja käis MM-il, suurepärane eeskuju.

Neljas nädal Hasso jooksukava järgi treenimist. 

Esmaspäev
Käisin Erateeningu liikmetega kõnnitiirul. Peale jaanipäeva oli raske end edasi liikuma saada, kuid viis minutit aktiivset kõndi ja viis minutit jooksu vaheldumisi oli täitsa tore. Poole peal hakkas ka vihma kallama ja kaaslastega sai kenasti  8, 01 km läbitud ning keskmine pulss oli 151 l/min. Kuna õde oli kutsekooli suvelaagris ja neil oli fotojaht, siis õnnestus tal märgata minu jooksu ja uurida ka rohkem klubi kohta. Praegugi otsitakse uusi ja toredaid liikmeid, täpsem info SIIN. Tulge minu klubikaaslasteks!

Teisipäev
Mariliisiga ühistrenn, kutsub oma lugejaid siplema. Jooks ja kõnd vaheldumisi ning jõuharjutusi lisaks. Kokku 4,50 km ja aega kulus 1:07:40. Keskmine pulss oli 130 l/min. Seisin ja filmisin ka heal eesmärgil. Kohe peale seda tegin oma trenni 6 km jooksu, mõned kiirendused, keskmine pulss 152 l/min ja aega kulus 41:51 minutit.

Kolmapäev
Tempotrenn oli koos jooksuklubilistega. Jooksin end soojaks, siis läbisin kolm Anne kanali ringi tempos ~5 min/km ja tegin 100m lõike viis korda. Kokku tuli 9,85 km ja keskmine pulss oli 165 l/min, aega kulus tund.

Neljapäev
Jätsin rühmatrenni Ingli silla lähedal asuvatel tõusudel vahele. Seedehäired vaevasid, tuhar oli lihasvalus - kiired jooksud mõjuvad. Sain soovituseks joosta rahulikult 6 km. Ajaks tuli 39:41 ja keskmine pulss oli 137 l/min. Tegin tubaselt kerelihastele väikest trenni ka lisaks.

Reede
Jooksin 3 km soojenduseks, võimlesin ja tegin 5 kiiremat 100 m lõiku ning jooksin lõdvestuseks peale. Kokku 4,82 km, keskmine pulss 138 l/min ja aeg 38:32.

Laupäev
Ei liigutanud lillegi. Värskendasin Belfasti 24h jooksu lehte ja jälgisin hoolega kuidas omadel läheb. Kuulasin/vaatasin ka laulu- ja tantsupidu vahepaladeks.

Pühapäev
Toimus Vägilase jooks. Minu teine ja praegune treener Hasso sai poodiumile, jällegi tore õppida nii väledalt. Sain hulgaliselt häid emotsioone, siiani venib suu kõrvuni kui meenutada. Jooksin soojenduseks 2 km ja võistlusrajal ~8 km.

Trenni mõistes liikumist oli kokku 48, 8 kilomeetrit. Üks meeldiva lõpuga nädal oli. Minuni on jõudnud äärmiselt tore seltskond aktiivseid ja tervislikke inimesi.

Täna hommikul jalutasin esmakordselt oma uude töökohta ~ 45 minutit. Põnev on õppida ja talletada uusi teadmisi. Kui juba end kindlamini tunnen, siis võite häid aktiivsusmonitore, võimsaid pulsikellasid, kõrvaklappe ja muud tehnikat ostma tulla. Nüüd koju jõudes tunnen, et jooksukavas kirjas olnud 1 tund ja 30 minutit aktiivset kõndi jääb täna ära - teen mõne puhkepäeva asemel oma kiirkõnnitiiru ära. Vägilase jooks tegi imet. Selg tundub lai ja pisike lihasvalu on nii kätes kui kerelihastes- "Jess, lõpuks ometi tunnen, et mul on lihased ka!"

4 kommentaari:

 1. Huh, kus oli alles nädal. Ainult üks päev ilma trennita?
  Pühajumal :D
  See uue töökoha uudis on väga super! Lõpuks lähed rõõmuga tööle.
  Kuule, kas neid vägilase jooksu pilte kuskil üleval ei ole? Ei leidnud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ainult üks, aga pikka jooksu ju polnud- seega lihtne. :D
   Sel nädalal puhkepäevi rohkem, aga pikk jooks ka ees.
   Jaa, viimaks rõõmuga tööle.
   Praegu rohkem pole leidnud kui see link:https://www.sportfoto.com/ee-et/vagilase-jooks-tartu
   Ühel pildil isegi olen, kuid peaks neid rohkem saabuma lähipäevil. :)

   Kustuta
  2. Kõik Aldise tehtud pildid leiab siit :) : https://www.flickr.com/photos/152172905@N07/sets/72157682964584154

   Kustuta
  3. Tänud! Huvitav, kas kuskile ilmuvad ka raamiga tehtud meeskonna pildid...

   Kustuta