laupäev, 15. juuli 2017

Kaheksas nädal jooksulainel

Sel nädalal sai igal jooksupäeval enne õue minekut mõttes vinguda (appi, ma ei viitsi, no miks ma pean, ma ei lähegi, nii vähe ainult, nii madala pulsiga, olen nii aeglane), ainuke kord kui rõõmuga jooksu alustasin oli ühistrennis kolmapäeval. Sõjakus ja hormoonid tegid oma töö.

Kuues nädal Hasso jooksukava järgi treenimist. 

Esmaspäev
Iseseisevalt aktiivne kõnd. Ajaga 1:31:18 sai läbitud 10,01 km. Keskmine pulss oli 117 l/min. Kuna mulle meeldib vahepeal mitut asja korraga teha, siis kuulasin tempokalt jalutades muusikat, rääkisin ema, lapse ja õega telefoni teel. 
Lõunat sõin Rahwa Restos, oli maitsev

Teisipäev
Jalutasin tööle 3 km. Olin eeskujulik õpilane ja tegin  5 km jooksu rahulikus tempos ja 5x100 m rütmijookse ning 1 km lõdvestuseks. Sai läbitud 7,01 km ajaga 42:11 ja keskmine pulss oli 152 l/min.

Kolmapäev
Käisin Eratreeningu ühistrennis tempojooksu jooksmas. Soojenduseks jooksin veidi, võimlesin ja siis hakkas pihta kogu lõbu, nimelt kolm kanali ringi ja iga ring kiirenevas tempos. Viimase ringi läbisin treeneriga ja pingutada sai mõnusalt. Enne viimast sirget aga tekkis okserefleks, võtsin hoo maha ja käisin põõsas, õnneks midagi hullu polnud, kuid ebameeldiv sapi maitse tuli suhu. Toidukordade vahe oli ilmselt liiga pikk. Sörkisime kodudesse ära. Läbisin 8,19 km ajaga 58:34 ja keskmine pulss oli 151 l/min ning maksimaalne 188 l/min.

Neljapäev
Puhkasin ja leiutasin lihashoolduseks abivahendi. Riidepuhastusrull - toimib.

Reede
Tegin neljapäeval kavas olnud trenni. 8 km pulsiga 140-145 l/min, keskmine pulss tuli 143 l/min ja ajaks 55:10. Tunne oli kerge ja jooks nauditav.
Laupäev
Jooksin 12 km vahelduvas tempos. Tegin iga kilomeetri lõpus kiirenduse - nii ikka on tunda, et on tegemist jooksmisega. Keskmine pulss oleks võinud olla 150 l/min kuid tuli 153 l/min. Ajaks kujunes 1:13:15.
Võimlesin ja venitasin ka.

Pühapäev
Puhkan

Nädal kokku:
Seekord tuli siis selline rahulikum nädal. Teisipäeva ööl on mul maraton ees ja eks näis kuidas seal läheb. Mingeid imelisi ootusi endale peale ei pane, kuid eks Staadionimaratonil näeb täpsemalt.

Peagi saate lugeda erinevate toodete arvustusi, sest esimene pakk jõudis kohale juba täna. Saan ka lõpuks süüa nagu populaarsed blogijad. (Kasuta huumorimeelt)

2 kommentaari:

  1. Nagu ma aru saan, siis jooksed eeskätt nö turvalisemal asfaldil? Mina julgeks soovitada ka nn metsajooksu ja ideaalis ka maaatikuelementi kaasata aeg-ajalt, mis pakub vaheldust. Võimalusel, sest ma Tartut nii hästi ei tunne. Tegelikult, ega asfaldil pikalt jooksmine pole üldse tervislik...

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Üldiselt jooksen asfaldil, sest jalg on harjunud - mugavustsoon. Vahelduseks käin harva ka metsaradadel veidi sörkimas. Tegelikult hea point, sest Haanja Ultra 100 ei halasta. :)

      Kustuta