laupäev, 15. juuli 2017

Emotsioonid ja minu toitumine praegu

Teate kui keeruline on olla eeskuju? Suur õde, pere vanim laps, esimene, kes kodust välja kolib ja peab tegema olulisi otsuseid ja võimalikult õigesti. Siis juba töökohta otsima, ema olema ja püüda kogu selles tunde-ja mõttemöllus elama jääda. Keegi paraku vigadeta läbi elu ei liugle. Tuleb katsetada, korrata vanu ja omandada uusi õppetunde.

On meeldiv leida enda kõrvale inimesed, kes hoolivad ja annavad  häid nõuandeid. Mulle olid toeks elukaaslased, klassiõed, sõbrannad. Kuid elud läksid omasoodu ja nüüd on kõik mööda Eestimaad laiali ja uued alad/kaaslased leidnud.

Mina avastasin enda jaoks jooksmise. Kui lisandus tervislik toitumine, tekkis ka palju lahkarvamusi ja tülisid lähedastega. Kuna minu toitumiskava ei näinud ette nostalgilist ja ilmselgelt maitseküllast toitu, pühaderoogadest rääkimata, siis muutusin sapiseks. "Teised ei hooli oma tervisest, on vanades harjumustes kinni ega püüa isegi minu moodi toituda. Kas nad tõesti ei tahagi piltilusat keha? Pidasin isegi paljusid eesmärkideta rumalukesteks ja püüdsin olla maailmaparandaja, keda ei kuulda." Viimane piir tekkis siis kui 2 nädalat olin magusavaba. Mõtlesin, et milleks selline enesepiin. Ma ju naudin seda "keelatud toitu" palju enam. Ei lollusele! On aeg astuda ohvrirollist välja ja elama hakata.

Tahtsin isegi vabandada lugejate ees, et ei suuda olla nii väärikas ja eeskujulik. Sööngi seda mida on ja mille järgi isutab, polegi sale ja lihaste peal on pehmus. Lõpuks leidsin, et pole põhjust, sest see siin on minu lugu, blogi, teekond. Praegu võtan pingevabalt, treenin ja kogun häid emotsioone endasse. Seni kuni minu vanaema elab ei loobu ma tema valmistatud toidust enam ühelgi korral.
Vanaema, minu tütar ja mina
Blogis üritasin olla ka eeskujulik nii trennide kui toitumisega, kuid enam toitumise poolt üldse ei puudutaks. Tean isegi, et rekordiomanikuna võiksin tervislikult toituda ja kellaajaliselt...valida mida süüa, lüüa kokku makrod ja olla terviseguru (autocorrect andis terviseguru asemel tervisehäire). Ausalt, ma ei taha. Nii paljud toredad õhtud on jäänud selle tõttu ära, et ma ei söö ega joo pakutavat ning karbiga nurgas olla pole meeldiv, tegelikult ju unistasin ka koguaeg aromaatsest toidust laual. Alkohol on endiselt ei, kuid filmiõhtud pitsadega või küpsised tee kõrvale ei teeks üldse halba.

Ma tahan hingata, mitte olla kinni mingites ideaalides ja ühiskonna normides. Ehk ka veidi müüdipurustajat mängida.

Tunnen, et end piiramata on vaimne tervis palju rohkem korras. Ma hindan end ja oma lähedasi. Ma ei näe inimest vaadates tema toidulauda vaid suhtumist ja naerunägu. Ma olen sallivam erinevuste suhtes ja keskendun enda jaoks olulisele.

Hobuseroll minu elus

2 kommentaari:

  1. Väga julge ja usun, et ka õige otsus pikemat perspektiivi silmas pidades. Põhiline, et ise tunned, et see, mida teed, on parim valik. Teiste arvamus jms polegi siinkohal primaarne, kui siis vaid lähedaste, mitte võõraste. Eks naine on tõesti märksa raskem olla, kui mees. Kahjuks paljude jaoks on saanud kaalu- ja toitumisteema nö kinnisideeks, ajatakse taga mingit müstilist ideaali. Tõesti, milleks end liigselt piinata ja piirata? Ammugi, kui selleks otsest vajadust pole. Kui isegi toitu siin maailmas enam nautida ei saa, siis millest me üldse räägime... Kordan, süüa-juua võib põhimõtteliselt kõike, eeldusel, et suudetakse säilitada kaine mõistus ja kogustega üle ei pingutata. Muidugi, mõni nö spetsialist teeks siinkohal pullisilmi ja tõstaks kisa. Äärmustesse ei soovita kalduda.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Usun, et selle peegelilusa keha saavutamisel tahaksin veel enamat, kuid see kogu (vabandust väljenduse eest) JAMA õige toitumise ümber ei ole seda väärt- see on ainult väline, kui sisemus emotsionaalses mõttes käärima hakkab on kole. Eks meestel on ka raske, kuid nad enamasti hoiavad kõike endas. Täiesti nõus, kogu asi lihtsalt võttes ongi kogustes ja tunnetamises. Lisaks maitseb kodune toit jälle oluliselt paremini kui on vaheldus uute katsetuste näol. Suhtumine, et kõik on lubatud ei tekita isegi sellist õgimislainet, sest pole enam nimekirjas "keelatud vili".

      Kustuta