pühapäev, 25. juuni 2017

Viies nädal jooksulainel

Otsustasin taas nädala trennid kokku võtta. Lootus on, et miski innustab ja jooksmine taas tundub justkui väga meeldiv ajaviide. Selle nädala seisuga ei tunne, et mul enam endale midagi tõestada vaja oleks.

Kolmas nädal Hasso jooksukava järgi treenimist. 

Esmaspäev
Käisin Erateeningu liikmetega hoogsalt jalutamas. Kavas oli aktiivne kõnd tuli kokku 1 tund ja 26 minutit ja 10,23 km. Keskmine pulss 139 l/min. Koos on alati kergem.


Teisipäev
Lõigutrenn klubikaaslase ja treeneriga. Soojendusjooks, võimlemine ja edasi tuli ühe korra joosta Anne kanali ringi. Järgnesid 500m lõigud ja 100m lõigud. Lõpus rahulik kojujooks ja venitus. Aega läks 1 tund ning läbitud sai 8,58 km.

Kolmapäev
Puhkasin. Käisin õe ja venna lõpupidudel ja sõin sugulastega aega veetes end heast ja paremast ogaraks. Nautisin igat patust ampsu.
Õde, Grete kleidiga, milles lõpetasin ise lasteaia ja vend.
  

Mustvee pagariäri pavlovad..mmm

Neljapäev
Sõitsime Avinurmest Tartusse, üksiti käisin ka oma auhinnapakki lunastamas ja loomulikult ei puudunud ühine lõuna kogu minireisi juurest. Õhtul jooksin 10km ajaga 1:08:35 ja keskmine pulss oli 136 l/min. Ausalt ei jõudnud enda südamelööke kiiremaks ajada, sest söök vajas seedimist. Õnneks oli õde rattaga kõrval ja sain talle oma rasket olukorda kurta. Vandusin enda peas, et järgmisel päeval joon vett ja saan oma trennidega paremini hakkama. Jõuharjutusi tegin ka, pühapäevase jooksu ajal meenus, et seljale ei teinud midagi.
Aitäh hääletajatele! Veepudel, Polar Loop 2, kott ja nokamüts olid auhinnapakis.
Uhke värk
Reede
Jaanipäeva lainel. Käisin mõned tiirud Tünnilaadal ja kohtasin paari endist klassikaaslast. Valmistasin õhtuks Tom Kha suppi ja suundusin jooksma. Läbisin 5km ajaga 38:23 ja keskmine pulss oli 147 l/min. Võimlesin, tegin rütmijooksud kuidagi üle jala ära, lõdvestusjooksu jätsin vahele ja venitasin. Kiire pesu ja lapse ning vanaemaga lõkke äärde jalutama. Taas vestlesin sugulastega ja lasin lapsel tantsu vihtuda. Vaatasime ilutulestiku ära ning jalutasime koju. Kõht oli tühi ja pool potti suppi kadus võluväel.
Ratsasõit sai tehtud.
Laupäev
Kavas oli pikk jooks, kuid kõht valutas ja äärmiselt raske oli olla. Käisime maakodus pikniku pidamas ja valdusi üle vaatamas. Peale kolme NoSpa-d ei muutunud olukord paremaks ja magasin pool päeva maha. 
Lüpsipingipilt
Naudime päikest
Üks esimestest jalgratastest mida nägin ja millega isegi sai sõitmist harjutada. 

Pühapäev
Joon vaid vett ja söön tagasihoidlikult. Püüan spordiinimeseks tagasi digimuutuda. Jooksin 21 km asemel 15 km. Keskmine pulss 145 l/min ja aeg 1:45:01. Luban pühalikult õhtul ülejäänud distantsist läbida. Edit: Läbisin 6km, põlvetõstejooksud ja rütmijooksud nagu vaja oli.

Kokku saan nädalaga pulsikell Polar M400 andmeil ~44 jooksukilomeetrit + aktiivne kõnd.

Sain aja maha võtta ja oma sotsiaalset ning emotsionaalset karikat täita. Trennid ja liigsöömine ei sobi kokku. Lohutasin end sellega, et tegin sellise toitumismustriga vaid iseendale kahju. Kõike jõuab kui aega planeerida. Mõtlesin pikemalt kirjutada, kuid lisan vahvaid pilte parem.

Mida rohkem ma aega maal veedan, seda suurem soov on kunagi oma maakodu korda teha ja üks mõnus, linnakärast eemal, põgenemispaik luua. Üksi kuluks aega ja närve palju, kuid kui kuskil peaks kunagi leiduma tugev ja töökas elukaaslane, kellega väärtushinnangud ühtiksid, siis oleks üks päris taluhõnguline projekt ootamas. Hakkan vist tõsiselt vananema, et sel nädalal sellised mõtted ja tegemised.

Nali enda kulul on parim.
Ei plaani tätoveerida end kunagi, kuid idee on hea.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar