laupäev, 3. juuni 2017

Oh neid tossukesi!

Plaan paar uusi tosse otsida oli juba talvel, kuid lükkasin ostu kevadesse. Näitan siis ette oma tagasihoidliku tossuvaru. Kui kedagi huvitab palju mul kontsakingi on, siis pean tunnistama, et täpselt 1 paar, millega lõpetasin nii põhikooli kui gümnaasiumi.


Ülevalt alustades, siis number 37 väga parajad mustad, siis 38 tumesinised, 43 väga hästi teeninud ja varvastel taastuda lasknud paar, hallid 39, mis tulid rekordijooksule kaasa ja täna valitud oranžid. Esimene ja teine paar olid väga hädapärased ja valitud välimuse ja odava hinna järgi.

Jooksujalatsi valimisel ajavad mind igasugused mudelid ja asjad segadusse. Oma jalg on kuningas ja oma kogemustest õpib kõige paremini. Õnneks on võimalus uurida soovitusi teadjamatelt, kuid lõpliku valiku teen alati ise.

Eile käisin Rademaris proovimas Adidas Ultra Booste. Avastasin ka seda, et Eedeni Sportlandis on Outlet ja seal on mõni number ülihea hinnaga (kahjuks minu suurust 39 polnud). Wow efekt oli hämmastav. Peale jalga panemist ei tahtnud enam Nike või Asicsi poole vaadatagi. Kunagi tulevad minuga koju kaasa. Praegu jätan unistamisruumi endale. Siiski hämmastav, et mingi asi nii meeldima võib hakata (isegi unes nägin).

Näevad välja imelised
Palju kiidusõnu olin kuulnud Vibram Fivefingersite kohta Eesti naiste endise rekordiomaniku käest ja nägin ka rajal neid tema jalas. Meil oli diil, et kui tema rekordi üle jooksen saan injinji varvassokid endale, mida laenas ta mulle Euroopa meistrivõistluste ajal. Nii ma siis mõtlesin, et kui juba sokid on, siis võiks ju tossud ka muretseda ning avastada omal jalal. Seda enam, et sidumisvaeva pole ja kerged ning minu silma läbi tunduvad armsad. Nendest kirjutan kunagi täpsemalt, täna nad minuga igal juhul Tallinnast koju rändasid. Minul igatahes oli päris põnev selliseid imeasju jalga proovida.
Loomaaiapäev oli ka meil kui juba üksiti Tallinna sõiduks läks. Ise käisin viimati 13 aastat tagasi loomi avastamas, täna sain oma lapsega seal uudistada.
Nüüd on tarvis 16 km jooksule minna ja otsustada oma jooksuklubi teema ära sel ajal. Tossudeni! Jooksmiseni!

4 kommentaari:

 1. Ma arvan, et ei saa üldistada, et ei taha Asics'i ja Nike'i poole vaadatagi, võib olla oma vanade Nike'i või Asics'i jalatsite poole :-) Kõikidel jalatsitootjatel on enamasti head tippmudelid. Nike'i poolelt soovitaks Pegasust proovida. Jooksin ise samuti 14 aastat ainult Asics'itega ja võtsin nüüd ühe paari Nike'isid prooviks ja olen väga rahul.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See oli puhas emotsioon jalga proovimisel-kirjanduslik liialdus kui nii sobib paremini. Kindlasti on igal tootjal oma staarid. Tore lugeda soovitusi ja heameel, et oled valikuga rahul.

   Kustuta
 2. Ise olen hetkel Skechersi usku. Võistlusjalanõudeks Go MebSpeed 3, mis kergekaalulised ja mugavad. Trennis kasutan GoRun4, mis juba omajagu kilomeetreid läbinud ning amortiseerunud. Esimesed jooksusussid olid üldse Nike Free 5.0, mida üldjuhul algajatele ei soovita, kuna need võrdlemisi minimalistlikud. Nendega väga enam ei jookse. Maastikujooksudel kasutan IceBug Anima 4. Tosse ostes lähtun samuti nö omaenese tarkusest ja sisetundest.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Püüan jätta meelde, siis tean proovida poes kui silma jäävad. Hea oskus on osata sisetunnet kuulata.

   Kustuta