kolmapäev, 5. oktoober 2016

Ole enda vastu hea!

Tere hommikust!

Hommikusöök söödud, laps lasteaeda viidud, nõud pestud, riided pesumasinas keerlemas. Tuba ootab koristamist ja söögid järgmisteks päevadeks vaaritamist.

Harjumatu on vaba päev keset nädalat, kuid eks laupäeval seevastu olen tööl. Vähemalt saan veidi olla täiesti üksi ja nautida vaikust. Jooksmas saan samuti käidud ilma hoiuabi palumata. Vahelduseks täitsa hea variant.

Jäin mõtlema sellele, et väga paljud naised peavad end paksudeks...kuigi väliselt võivad näha välja modellimõõdus. Mina annaks nimetuseks "peast paks". Isegi põdesin oma voldikesi ja sai puberteedieas espumisani kui imerohtu võtta, mis teeb saledaks ning kreemitatud ja loodetud, et kõik mõjub ja pehme kõht kaob. Nüüd tuleb muie näole ja teadmised on arenenud. Toitumine on esmatähtis ja treeningud annavad kehale vormi. Pean tõdema, et viimasel kuul olen taas magusat eelistama hakanud  ja väga tervislik toidulaud ei ole. Samas ma jõuan treenida ja tulen pingetega toime. Lisaks ei aja näpuga järge kellaaegade või koguste sobitamisega. Selle kõigeni jõudmine võttis aega. Kõigega ei saa korraga toime tulla ja mingi osa elust jääb varju. Igaühe otsustada on see, mida just esile tõstab.

Mulle väga meeldivad inimesed, kes ei halvusta teiste välimust. Sageli ei tea ju kogu lugu, jääb vaid pilt. Väga põnev oli varem võtta ilusaid seebikanäitlejaid eeskujudeks ja soovida sarnast kehakuju. Nüüd teades kui palju aega, energiat, planeerimist selline ideaalvormini jõudmine võtab, siis leian, et see on veidi pealiskaudne. Selle vormi hoidmine nõuab ka edaspidi tööd ja paljudest endistest lemmiktoitudest loobumist või samalaadsetega asendamist.

Veidi enne 24h jooksu Iisakus sain aru, et kõigest välise vormi pärast ma treenida ei soovi. Peab olema midagi enamat. Tahan vaimselt areneda ja näha asju laiemalt kui lihtsalt hinnangud "ilus" ja "kole". Saada vastused küsimusele "Miks?".

Kunagi loomulikult tahaks kõhulihaseid ka näha, aga kiiret ei ole. Tulemused jooksudel räägivad enda eest. Lisaks iga pikema jooksuga tekib kas uusi ideid või järjestan enda jaoks unistused ajaliselt.

Meil kõigil on ainult üks keha. Teda tuleb hoida. Armike siin või seal pole maailma lõpp. Sa oled normaalne, sinu kätes on enda jõu, aja ja soovide realiseerimine. Kui keha on väsinud, siis lase tal puhata. Kui laiskus ja vabandused tulevad külla, siis lehvita neile ja soovi kõike head...näita, et oled üle mugavustest, mis ahvatlevad. Kui vaim on nüri, siis mine ja liiguta, loe, lahenda ristsõnu. Kaalunumber ei määra isiksust. Ole enda vastu hea!

4 kommentaari:

 1. Õige suhtumine! Ma isegi kipun vahel mõtlema, et no teed aga kus need tulemused siis jäävad. Vahel ongi ainuõige puhata või n-ö mõistlikult asju võtta. Kuidas sa selle motivatsiooni leiad?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Usun, et motivatsioon on kõigis meis peidus. Minu oma ilmutas end peale tütre sündi, mil soovisin olla aktiivne ja normaalkaalus ema, kes näitab eeskuju. Peamine on järjepidevus ja leppimine, et elus ongi tõusud ja mõõnad. Tuleb edasi tegutseda isegi siis kui on väga keerulised olud. Ajaga motivatsioon kasvab kui tekivad inimesed ümber, kes ei näe sporti kui igavat ajaveetmisvormi, vaid toetavad ilusate kirjade ja tunnustavate sõnadega. Tahaks ise ju veelgi paremini ja enesekindlus ning usk koos isikliku arenguga muutub järjest tugevamaks tundeks. Tahtejõudu jätkub.

   Ise ongi väga keeruline neid tulemusi jahtida. Treener või mõni tuttav, kel juba on tulemusi aitavad selles osas, et liigset rapsimist ei oleks ja puhkeaeg oleks samuti olemas. Puhkeajal areng tegelikult leiab aset.

   Kustuta
 2. Õigust räägid. Vahel tuleb asja teisest küljest vaadata. Mind motiveeris näiteks see, et ma tundsin ennast enesekindlalt,kui keegi oma dieedi ja kaalu juttu ajama hakkas. Ma teadsin oma peas, et mina annan endast parima ja ma olen palju saavutanud. Need lühiajalised "süsivesikute dieedid" ja "keefiripäevad" panevad mind muigama. Need on meeleheitlike inimeste katsed ennast endana paremini tunda. Tegelikkuses peaks iga päev liikuma ja katsuma tervislikke valikuid teha. Siis on hea tunne. See õige hea tunne.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jaa peast algab kõik..kurgidieeti proovisin ka kunagi. Hahahaa...pool päeva pidasin vastu ja siis külmkapile enne südaööd 1-0.

   Kustuta