esmaspäev, 19. september 2016

Taastumine maratonist ja enam polegi nii lihtne...

12.09 olin tööl ega longanud. Võit! Lemmikuteks on endiselt trepid, mida tuleb korduvalt kasutada puhkeruumini jõudmiseks. Trepist alla tulles oli iga kord vahva lihasvalu, mis meenutas, et olin ikka maratoni jooksnud 11.09. Kükitada, et alumistele riiulitele kaupa panna oli ka huvitav. Õnneks olen muutunud mugavamaks ja tuimalt paksemal papil istuma hakanud. Säästsin järgmiste päevade jooksudeks jalgu.

13.09 jooksin 6 km, ei olnud hullu. Üllatavalt lihtne oli olla võrreldes esimese maratoni järgse ajaga. Ilusti jõudsin lapsele lasteaeda järgi ja tundsin uhkust, et sain esimeste päevadega hakkama.

14.09 jooksin 8 km jällegi peale tööd ja kiiruga lasteaeda ning koju staatilis-dünaamilisi kerelihaste harjutusi tegema. Laps mängis harjutuste ajal puslega ja nõudis vahepeal, et minagi mõne tüki paika paneks, näitamaks, et oskan ka seda mängu.

16.09 jooksin 12 km, no tegelikult 11,87 km, sest tundsin, et tuleb koju minna. Alustasin kell 4:40, sest muidu poleks jõudnud seda jooksu õues ära teha ja lindil 12 km tundus nüri mõte. Motivatsioon oli laes ja tuju nii tööl kui kodus peale tööpäeva oli suurepärane.

Nädalavahetusel oli kavas veel üks 8 km jooks, kuid selleni ei jõudnud. Kõik lasteaias kogunenud emotsioonid oli vaja välja lasta. Lapsel oli nohulaadne asi ja hakkasin ennetama, et ikka lasteaeda ja tööle jõuaksime. Ei tahtnud viia Arctic spordiklubi lastehoidu ka, sest ta oli selline õnnetukene. Lõunaune ajal oleksin võinud jooksu ära teha, kuid kartsin, et uneajad on teised ja riskima ei läinud. Ööuni 21 asemel tuli alles 23 ja nii ma otsustasin une kasuks, kuigi endal kripeldas.

Muidu ei võtaks trenne nii tõsiselt ilmselt, aga tahan EM-ile minekuks ikka vääriline olla ja tööd teha selle nimel. Kui režiim on paigas nii une/toitumise ja lasteaiaga, siis ongi kõik hästi. Eriti hea on siis kui ema ja õde saavad nädalavahetustel mulle appi tulla (seekord olid neil teised plaanid) ja saan südamerahuga jooksud ära teha + suhelda vanemate kui 2 aastastega pikemalt. Sel nädalavahetusel aga tekkis halb tunne selle ühe trenni pärast.

Tööl uuriti ka, kas oli raske nädalavahetus. Lausa hääl pidi teine olema. Jonnihood peale viite päeva lasteaias ja "tahan-tahan-tahan" periood paneb proovile ka minu raudsed närvid. Tänagi sain oma harjutused teha nii ära, et olin multifunktsionaalne ema. Laps vanni, ise koridori põrandale pikali harjutusi tegema ja silmadega jälgima vannis hullajat. Siis oli vett juua vaja, siis pissile, siis tassi ning nii ma tegin oma seeriad lõpuni suurte nõudmiste vahepeal. Viimaks sain ise ka venitatud ja tahtsin pesema hiilida. Siis jätkus trall... ja uus ring vanni koos. Lõpuks nõuti õue kivikesi korjama ja kui minu eitav  vastus tuli, siis algas lõpmatu jonnihoog. Küll pakkusin, et mängime koos, teeme koos süüa ja viimaks andsin alla. Panin Anna ja Elsa multika käima ning rahu saabus. Üldiselt ei taha kasutada seda "ekraan lapsehoidjaks" varianti ja pigem loen raamatut ette, aga no mis sa hädaga ära teed.

Tööl on ka keerulised ajad. Üksi kolme osakonna tööd aeg-ajalt teha pole üldse tore. Kes on haige, kes puhkab ja seega on koormus päris suur. Minu "püüan anda endast parima" mõtteviis seal keskkonnas on kadumas ja teen rahulikult. Ei pea robot olema ja pärast oma jooksutrenni tehes väga väsinud olema. Tulge tööle! :)

Ümmarguselt on kuu veel 24h jooksuni. Väike ärevus on sees ja joosta tahaks juba küll. Minu aeg, minu mõtted, minu teekond!

"Minu nädalalõpp"
Viide

8 kommentaari:

 1. Kõik see näitab, kui pühendunud sa asjale oled :) naised, emad, on supervõimetega. Sa oled kohe eriliste võimetega :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Olen meelitatud!
   Eesmärk on paigas, nüüd tuleb selle kõige nimel pingutada. :)

   Kustuta
 2. Jaksu ka edu. Kes teeb, see jõuab, nagu näha ;)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh!
   Vahepeal väike virin ja uue hooga edasi :D

   Kustuta
 3. Palju palju jaksu sulle. Tööl vōta julgelt lōdvemalt. Üksi kolme inimese tööd ära küll tee.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Kunagi oli isegi 2-3 inimest ühes osakonnas..seega rohkema kui kolme töö. :)

   Kustuta
 4. Sa oled väga tubli ! Tööl võta vabamalt jaa, ei pea rabelema :) Sa oled alati mu eeskujuks olnud ja jääd ka selleks. :) Äkki kunagi jookseme koos :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh!
   Anna aga teada kui jooksuks valmis oled :)

   Kustuta