kolmapäev, 6. veebruar 2019

Üksikema või vabas suhtes?

Kuna Grete isal on puhkus ja ta otsustas oma lapsega taas suhtlusesse asuda, siis on ka minu elu hulga lihtsam. Pole vaja mul oma õde paluda, et lasteaiast laps toodud saaks ja isegi õues on neil koos tore olnud. Kõige toredam muutus oli see, et eluaegne suitsetaja (alates 9 või 10aastaselt alustas) on nüüd kuuke tubakavaba olnud. Grete ütles issile ühel õhtul:"Oled üks vana haisev sokk!" Järgmisel päeval kinkisin e-sigareti ja nii see alguse saigi. Nädalate möödudes soetas uhkema aparaadi ja tundub, et mingi järjepidevus on ka selles mehes.

Oleme ju aastast 2010 kooselus, kuid rahamured ja minu egoism on aeg-ajalt meid lahku viinud. Suhte alguses ju oli mul vaid kaks peikat eelnevalt olnud-ei midagi tõsist ja lootus elu lõpuni koos olla oli suur. Vigu oleme mõlemad teinud. Tema finantsiliselt ja mina vaimselt ning füüsiliselt. Sõnadega teineteist maha tampinud samuti. Ometi oli laps ühiselt oodatud ja nii 2013 meil tütar sündis.

Ma ei suutnud andestada. Laps sai rohkem tähelepanu kui mina-armukadedus. Ma tahtsin leida muud väljendit ja õnneks ka leidsin- ultrajooksu, liikumise, võistlused. Samas avastasin, et võin säravam ja saledam olla kui soovin. Tervislik toitumine ka lisaks. Tõrjusin kõik soojad toidud ja eesmärk oli parim ja parem olla kõigest ja kõigist. See ihalus viis mind kaaslasest eemale ja asusin tõrjuvale positsioonile.

Tegelikult ma siiani ei tea, kas julgen taas suhtesse end kinni panna, kuid selline hea huumor ja veidi abi lapse kasvatamisel on igati kasulik. Sõpradena saame palju paremini läbi. Soe toit ootab kodus. Eile olid makaronid hakklihaga ja viineripirukad valmis peale minu 12h tööpäeva. Laps on palju abivalmim. Paneb õhtul riided valmis lasteaiaks, aitab nõusid pesta ja riideid kuivama panna. Isegi tegid ühiselt minu riidekapi korda. Hämmastav. Samas hirmutav, sest ma olen harjunud üksi toime tulema.
Pipardada edasi või anda alla ja olla koduperenaine oma isikliku ultrajooksu kiiksuga?

Edit: Mis mulle meeldib temas? Ta paneb mu naerma, kohutav huumorimeel. Oskab hästi joonistada, süüa teha, muusikat FL Studioga meisterdada. Rahulikuks jääda kui iga teine oleks mu maha juba löönud tujutsemise pärast.

Mis ei meeldi? Mugavustsoonis olek, spordi mitte fännamine. E-sport on ainus, mis köidab. Mingid arvutimängud. Oskus puhata ja lihtsalt olla. No ma ju ei oska ja olen selline ehe liinitööline- koguaeg peaks midagi tegema, seega ajab närvi. Tema sõbrad- üks pätim kui teine.

Grete isa arvamus:"Praegu on kõik hästi. Hea on olla koos. Perega on koos mõnus olla ja see ongi kõige tähtsam. Karmeni iseloom on keeruline. Parem külg on hea pool ja vasak külg on halvem pool. (Taas naeruminutid) Ei meeldi kui mul on paha tuju, kellele see ikka meeldiks. (Haigutab) Ja ongi kõik. Aa..närvihaige oled, vabal ajal meeldib õgida räigelt ja samal ajal vinguda, et peaks trenni tegema ja samal ajal lusikas käib suus ringi. Siis, et mitte marki mulle teha lisab, et endal on tal pesemata sokid jalas, et äkki lohutab mind." 

Poole minuti pärast küsib, et ega ma seda kõike nüüd ei postitanud ja sõimab kurginäoks. Huumoriga, ikka huumoriga lugeda.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar