laupäev, 2. veebruar 2019

Ühest kraavist teise

Viimasel ajal on nii tore see elukene olnud. Palju soodsaid/tasustatud pakkumisi ja kuidagi elu veereb mõnusas tempos. Paraku miski ei saa olla ideaalne.
Kiirkõnniga tööle ja tagasi. Elu ei lase mugavusega liigselt harjuda. 

Eile pidin jõudma sõbrannale ripsmemodelliks, kuid elul oli oma arvamus. Liikusin samaliigiliste teedega ristmikel ja olin keskendunud parema käe reeglile. Kui tuli ristmik, kus oleksin juba ise pidanud anna teed märki järgima vaatasin paremale, vilksamisi teises suunas ega märganud vasakult lähenevat sõidukit. Kõik käis nii kiiresti. Kiirused polnud suured. Minul heal juhul 10-20km/h ja teisel sõidukil 40-50km/h. Sõitsin ristmikult ära (tegelikult ei tohi sündmuskohalt lahkuda, kuid ehmatus ja hirmutunne halvasid mõtlemist) ja panin ohutuled peale. Ainus mõte oli see, et teises autos inimesed ikka elus ja terved oleksid. Teises autos oli naisterahvas ja samuti šokis, kuid terve. Autol värvi tagatiivalt maas ja mõni mõlk. Minu sõiduki stange juppideks, kuid radikas jäi terveks ja ise ju elan. Tasuta olematud ripsmed läksid hinnanguliselt endale nii 1000 € maksma.

Kui esialgu oli teine pool nähtavalt šokis, siis kui paberid sai täidetud tuli aga minul täielik külmatunne ja nutsin aeg-ajalt. Kindlustused olid olemas ja tunnistasin oma süüd. Kannataja oli nii inimlik ja võttis mu enda koju sooja. Pakkus teed ja mandariini ning pani tekke peale, et ikka toibuksin juhtunust. Ikkagi esimene auto ja palju vaeva nähtud, et sellist luksust endale lubada.  Hea, et autokool oli värskelt selja taga ja teadsin öelda vanemale juhile, et bensiinijaamast saab blanketti. Joonised ja andmed said ka puhtale paberile.

"Liiga vapper ei tasu ka olla." Mul ju polnud kedagi enda juurde kutsuda ega tahtnud lähedasi paanikasse ajada. Mu iseseisvus on isegi omandanud uue taseme-kõik ise. Teen siis vastutan. Teine osapool ütles, et temagi loodab, et kui üksi oleks siis keegi mõistaks ja võtaks koju sooja. Hiljem kui soe sees otsustasin koju sõita ja võtsin kuuma vanni. Vedas, et lapse isa puhkus jätkus ning Grete on heades kätes.

4 kommentaari:

 1. Kui oli samaliigiline ristmik ja sibul parem käsi vaba, kuidas sina süüdi olid?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sõnastasin valesti veidi. Olin just tulnud samaliigilistelt ja olin harjunud pilku vaid paremale suunama. Võru-Sõbra ristmik

   Kustuta
 2. Ei taha küll parastada, aga eks pill tuleb ikka pika ilu peale.

  Kõik need eksperimendi jutud ja muud postitused, kus ainult kiidulaul "mina ja maailm", pidid ju millalgi ringiga tagasi tulema.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Anonüümsed on alati kõige targemad ja ilusamad ju julgemad.

   Kustuta