teisipäev, 8. jaanuar 2019

Unetu mõtted

Tere puhkust! Ikka magada ei näe. Kaua ma lakke ikka vahin.
Jäin mõtlema suhetele. Milleks elukaaslased/mehed? Mis lisaväärtust neil anda on? Pigem ju takistavad elu elamist oma soovide ja vajadustega?

Eks mulgi on neid peikakandidaate olnud, aga enda kõrval kedagi neist ei näe. Liiga tited ja endaga hakkama ei saa st vajavad naist, et end meestena tunda.

Kui kõik ei ole argumenteeritud siis pole mõtet suheldagi suhte teemadel. Liiga ratsionaalne mõtlemine ilmselt minu poolt. Nõuan sama palju kui ise olen võimeline andma, seega läheb vennikestel keeruliseks..no ei küündi.

Vaba on hea olla. Minu valida on kõik. Armukadedus puudub ja kaob oht sõltuda teisest inimesest. Suhe on kui iseseisvuse häving.

6 kommentaari:

 1. Kurb on lugeda, et Sinu kogemustest tulenevalt kaaslane takistab elu, on armukade või esineb teineteisest sõltumist. Mulle tundub, et Sa ei ole lihtsalt seda õiget veel kohanud. Sellist, kes toob Sinus esile parimad omadused, mõne sellisegi, mille olemasolustki Sa teadlik polnud, kes kannustab Sind, aga ei ohusta Sinu isiklikku arengut, kellega on vahva kooskulgeda ning rõõme ja muresid jagada, kes on alati Sinu poolt. Keegi, kes on heas mõttes sama hull kui Sa ise ja tuleb Sinu kreiside ideedega kõhklemata kaasa.. ja nii edasi. Kõlab muinasjutulikult, aga ma ka ei uskunud seda enne kui ise seda kõike kogesin. Algul ikka kahtlevalt, et küllap see alguse asi on, aastad mööduvad, kuid kõik tore on endiselt olemas ja vist ägedamakski muutunud kui suhte alguses, päriselt!

  Kuidas nad ütlevadki, tee omi asju ja küll see õige ka kohale ilmub? Vist nii oli jah :) Soovin Sinu teele palju armastust, armas Karmen!

  PS! Üksi ja nö vaba olemine on ka muidugi vajalik enese sisse vaatamiseks, eriti kui on eelnenud vildakad suhted.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma selliseid ilusaid variante pole tõesti kohanud. Nii hulle kui mina pole eriti palju. See õige..noh iga kord arvanud, et nüüd ongi ja siis selgub, et siiski mitte. Arvan, et sellist inimest pole olemas ja igaühe jaoks on keegi..puhas lohutuslause. Mina olen näinud fassaadsuhteid, teesklust, abielusid ja lahutusi. Seda roosamannat pole minu tutvusringkonnas kellelgi. Küll on mees või naine rahulolematu. Mulle sobib harmoonia ja kui seda pole..siis pole vajagi.

   Aitäh!

   Eks aeg näitab.

   Kustuta
 2. Ma ei ole suhetes hea. Olen palju haiget saanud, palju haiget teinud ja alles õpin. Mis on aga saanud selgeks, on kaks põhilist asja: kõigepealt armasta ennast ja siis saavad teised sind armastada; teine mõte on see, et mitte kunagi, no absoluutselt mitte kunagi , ära lepi vähemaga kui sa tunned et sa väärid. See teine inimene peab sind jalust rabama füüsiliselt, vaimselt ja emotsionaalselt. Kui ükski neist komponentidest on puudu, tuleb see varem või hiljem ringiga tagasi.

  Need on aga minu õppetunnid ja ma ei ole hea eeskuju. Mehena on veel pikk tee ees.

  VastaKustuta
 3. Minagi pole kõige ideaalsem naine olnud. Vingumist jätkus. Õppeprotsess on alati väärtuslik. Nõustun, et esmalt iseend ja kaaslane ei tohi mingi pehmo olla.

  Tänan jagamast.

  VastaKustuta
 4. Minul on ekukaaslane nagu kalju minu kõrval. Aeg- ajalt kompame nagu lapsed piire ja teisest küljest tõukame üksteist oma unistusi täitma. Ma pole kindel, et oleksin temata sama julge nagu olen koos temaga. Mõned asjad nõuavad kompromisse, samas oskab ta aidata mul aeg-ajalt end leida. Vahel pole ma oma unistust väljagi öelnud, endale tunnistanud, kui tema mind juba õrnalt selle poole nügib.
  Minule tähendab elukaaslane sama mida minu laps, ema, vend.. alati ei ole me kooskõlas, aga me oleme pänd. Mees on pereliige, nagu seda on kõik teised. Ükskõik kui palju ema/isa/vend või keegi ei sööks mu närve, lahti ma temast ju ei ütleks.
  Teine asi on tema leidmine enda kõrvale. Ema ja isa ei saa leida, aga mees tuleb sinu siseringi ikkagi välisringist. Vahel on ring nagu võitlusareen, ala mida kaitsta. Aga kui see õige sinna tuleb.. siis ei kujuta ettegi, et teda seal enam ei oleks.
  See ei kehti muidugi pimeda armastuse korral, kus üks on andja ja teine vaid võtja. Kui suhtes pole õnne rohkem kui ebamuguavust, siis pole see inimene sinu ringis ikkagi omal kohal.
  Samas vajab suhe aega ja seda just alguses, kui seda pole, siis on tegu nahu lille istutamisega, mullata potti.
  Pea meeles, et kunagi ei pea leppima vähemaga, kui sa ei saa, mida ootad ja väärid, siis ongi parem üksi sõuda, kui sõuda ühes paadis kahte erinevasse suunda.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Armas lugeda, et oled kalju leidnud enda kõrvale. Mina ei suudaks, tunnen end automaatselt vähemolulisena või nõrgemana ja see ei sobi mulle. Kompromisse minuga teha ei anna..on nii nagu mina tahan või ei olegi midagi. Ilmselt olen egoistlik ja näen inimestes pigem takistust.

   Kustuta