neljapäev, 3. jaanuar 2019

Kui piire ei ole

See on vabadus. Mõelda ja keskenduda endale. Tahate teada kui kaua ma dieeti pidada suutsin? Umbes lõunani. Mind ei häiri need 10 kilogrammi. Mul on täiesti ükskõik kui inimesed söövad tervislikult või hoopis seda, mis tegelikult maitseb.

Mõistan, et igaüks võistleb vaid endaga. Pole õigus kedagi maha teha või haavata, kuid oma arvamus võib olla..ja seda endaga samal huumorilainel olevate inimestega jagada. Paraku mina kipun olema salvav oma sõnadega, sageli mitte üldse pahatahlikult, vaid filtrita. Mõtlen-ütlen. Minu kontrollida on see, kellele ja millal öelda.

Kas see 10kg kergem ja pidevas aktiivses elustiilis Karmen oli parem praegusest? Ei kindlasti mitte! Hetkel on kasvamas vajalik rüü, et oma peaga liikuda eesmärkide suunas. Mida see piiramine ikka annab? Paar pilti instagrami või siia postitusse ja pärast vannun ikka kui palju peab end piirama ja olen kade nende peale, kes igapäevaselt torti söövad.

Kui näen fitnessiga tegelejate postitusi siis tulevad külmavärinad-milline tahtejõud, milline pidev piits. Valida see maitsetu ja trikitada aju teadlikult toituma. Elada saab palju lihtsamini ka muide, aga seda valib iga inimene ise.

Siis need jooksu/trennimahud. Kõik arvestavad ja haldavad mingit suurt kilometraaži. Aga äkki ei pea nii palju tõmblema, vaid saab lihtsalt tundega ja nautides palju enam?

Ilmselt mõtlen ma kõvasti kastist välja. Kohati isegi on hirm, et mis saab kui oma teooria kokku variseb...aga parem proovida kui mõelda..mis oleks kui.

Selleks, et endaga rahul olla ei ole vaja kaotada kilosid või pumbata lihast. Keda see huvitab? Loeb hingesuurus, loeb andmisvõime ja töötahe. Võime armastada ja luba olla armastatud.

2 kommentaari:

  1. ma olen oma suhteliselt veel vähe kestnud elu jooksul jõudnud arusaamale, et lõppude lõpuks vastutame me ainult enda eest. muidugi on tore, kui meeldid ka teistele, aga see ei saa olla eesmärgiks omaette. mis on tegelikult teistel pistmist sellega, milline keegi on? igaüks elab oma elu, on oma murede, rõõmude ja igapäevaprobleemidega. iseenda eest ei põgene keegi kusagile, on ainult üks inimene maailmas, kellega sa veedad 24 tundi päevast - ja see oled sina. igaüks on meist kordumatu, igaüks kahjustab oma valede valikutega ainult iseennast, mitte kedagi teist. mis aga kõik ei tähenda seda, et ei pea püüdlema saada oaremaks inimeseks. kui inimene saavutab rahuolu iseendaga, teab ja tunneb ennast - siis saab pühenduda ka teistele. mitte keegi ei suuda inimesele tuua kestvat õnne, kui inimene iseendaga rahul pole. kaks inimest saavad teineteist ainult täiustada. mitte aga nii, et üks sõltub teisest ja seab oma olemasolu või mitteolemsolu sõltuvusse teisest.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Tore arusaam. Mis või kes on parem inimene? Mis on vale valik? Minu jaoks on vaid õppetunnid ja trepiastmed paremuse suunas. Hinnangud vôiksid kaduda.

      Kustuta