teisipäev, 29. jaanuar 2019

Eksperiment- "Kui truu on abielumees?"

Mina vaba ja vallalisena võin uurimustöid teha. Olin hullem kui Katrin Lust. Nimelt võtsin puhkuse ajal ette 10 meest, kes näiliselt on õnnelikus abielus. Puhkusepildid perega, abielupildid..no sotsiaalmeedia andmeil igati korralikud mehed, isegi laps või kaks proua abikaasaga.


Mis aga selgus. 10st 10 olid nõus minuga õhtusele jalutuskäigule tulema. 3 kirusid oma naist ja 7 arvasid, et vaheldus teeb head ja naised elavad õnnelikus teadmatuses.


Mida kurdeti?
*Naised on kodumasinad ja midagi peale tv vaatamise ja koristamise teha ei osata. Alatasa peavalud või väsimus. Puhkuse ajal ving jätkub.
*Lapsed on kõige olulisemad ja tähelepanust on puudus.
*Naine on peale abielu laisem ja oskab ainult nõuda.
*Igav rutiinne argipäev.
*Torisev naine.
*Naine, kes petab.
*Tüütud pildistamised, mis naiste pärast tehakse..vähemalt ei virise pärast.
*Unistusteta naised. Tipp-lapsed ja mees. Eneseareng nullilähedane.
*Kõrgharitud, kuid eluvõõras kaasa.

Mida see mulle andis?
Tunde, et mina abielluda ei soovi, sest miski pole püha. Teadmise, et roosamanna taga on palju luukeresid. Ma pole lootusetult üksik vaid õnnelikult vaba.

Uuriv ajakirjandus paelub?

Edit: Lugeda huumorimeelega.
Ühtegi abielu lõhki ei aetud. 

Mehed olid vanuses 25-35. Valitud nii oma tuttavate kui Facebookis leitud abielupilte avalikult hoidvate meeste seast.

(Mõni mees vôiks ka naiste seas seda sama katsetada.)

13 kommentaari:

 1. MIKS ?????????

  VastaKustuta
 2. sain siit järjekordset tõestust faktile, et mitte mingisugust armastust pole olemas. alguses on vaid loomalik kirg, kui see jahtub, siis saabubki hall argipäev. niisama lihtne see kõik ongi. kes vastupidist väidavad, ajavad kas jama, mida nad ise ka ei usu või siis on ladina-ameerika seebioopereid vaadanud. ja ei maksa siinkohal ainult mehi süüdistada, naised litutavad samamoodi. nii kui juhust on, nii kohe üks üleaisalöömine lahti läheb. minu kadunud vanaema hüüataks selle kõige peale pateetiliselt: "Hoorakarussell keerleb!". See kõlvatus, kombelõtvus ja petmine ületab Eesti Vabariigis kõik piirid! Aga vaadake, mis toimub meie tipp-poliitikute ringkondades - milline negatiivne eeskuju. Seal on kombelõtvus võtnud lausa epideemia mõõtmed. Oleme jõudnud ühiskonnana suurimasse kriisi, mis eales on valitsenud. see ühiskond plahvatab, kukub kokku. sellist kombelõtvust polnud isegi pimedal nõukogude ajal. halloo, inimesed, mis ometi toimub?? miks te astute suhtesse, kui tahate kohe petta oma kaslast! mis teil viga on? see on alatus, häbematus, jälk ja jõle kombelõtvus. omal ajal tegutsesid kirikute juures häbipostid, sinna pandi kõlvatud kogu külaahva naeruks oma tempude üle häbenema! nüüd aga kirjutavad kõik niinimetatud seltskonnajakirjad meelitavalt, et hooramine on nii üllas, nii tore, lausa eurooplaik väärtus! inimesed, petjad ja valetajad, üleaisalööjad, abielurikkujad ja muud tõugud - mis teil ometi viga on???

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vast ikka 10 inimese järgi sellist suurt ja põhjapanevat järeldust teha ei anna. Puhas lihtlabane katse. Iseennast tuleb armastada ja kõik on hästi.

   Kustuta
 3. Armastus on olemas aga suur AGA- kui see on käes siis algab ka terve elu kestrv töö selle nimel et see ei lõppeks ja mõlemapoolne. Niisama diivanil lesides lähebki nagu nendel 10 l ja selleks ei pea abielus olema .

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eike, sinu arvamusega saab ainult nõustuda. igasugune suhe nõuab pühendumist ja pingutamist. see ei kehti ainult armastuses, vaid ka muudes inimsuhetes. sõprus ka ei kipu püsima jääda, kui vaeva ei nähta. mulle tundub, et see inimene, kes siin pika kirjutise avaldas, kus lausa lahtise leegiga ja meeltu kirega abielurikkujaid paika pani ja armastuse olemasolus kahtles, on kahjuks armastuses väga pettunud. loodan, et elu toob talle veel suure ja positiivse üllatuse ja ta veendub, et armastus on ikkagi olemas :)

   Kustuta
  2. Eike, nõustun paljuga. Ilmselt leidsin juhuslikult sellised inimesed, keda ise ligi tõmban- külgetõmbeseadus. Ma tõesti ei usu, et peaksin tegema tööd suhtes..suhe peaks minu silmis vaba ja õnnelik harmoonia olema.

   Kustuta
 4. Aa kus su oma mees on?��
  Ei osanud hoida piisavalt vä? ��
  VastaKustuta
  Vastused
  1. Meest ei ole, saan üksi oma eluga paremini hakkama.
   Ühine otsus oli lahku minna. Abielus pole ma kunagi olnud. Mind ei osatud hoida.

   Kustuta
 5. Kas kirjutasid nendele meestele ise ja kutsusid jalutuskäigule? Või kuidas see abielumehe proovile paneku protsess välja nägi?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, ise kirjutasin. Olenevalt teise poole vastusest plaanisin edasist teksti.

   Kõige lihtsam taktika:"Tere! Näen, et olete abielus. Olen ise vaba ja soovin veidi vestelda suhete teemadel? On Teil veidi minu jaoks aega?"
   Tuttavate puhul vabamas vormis-"Tsau! Kuidas vahepeal läinud on? Õhtul minuga jalutama viitsid?"

   Kui sain kirja, et nõustub minuga jalutama minema ja süda sai hãrra poolt puistatud teatasin, et olen õnnelikult vaba edasi ja kasutan uurimuses. Mõnega käisin ka jalutuskäigul. Kõik jääb anonüümseks.

   Suhtes olles ma sellist katset iialgi ei teeks, seega elu on seiklus.

   Kustuta
 6. Blogi hullem kui elu24. Ja mäng käib reaalsete inimeludega. See, et ise vallaline oled, ei tähenda, et süüst puhas oled ning kõike teha võid. Uurivast ajakirjandusest on asi kaugel. Ei mõista... Ei mõista ka, miks peaks keegi peale sellist postitust üldse midagi siit lugeda tahtma. Lapsik ja naiivne on kogu see asi, lausa piinlik.

  VastaKustuta