pühapäev, 27. jaanuar 2019

Aktiivne nädalavahetus

Sõitsin laupäeval tütrega Avinurme suusailma nautima. Vanad venna suusad keldri pimedustest välja ja 42 number saapad jalga(minu jalg 38), null määret ja libisesin aina tagasi. Pidavmääre ilmselt oleks aidanud..aga mida ma ka sellest tean. Lihtsalt liikuda on tore ja talve saab vingeks enda jaoks muuta. Ma olen endine talvevingur..no millal see suvi tuleb jorinaga. Aga kui tegutseda saab sooja sisse ja äge on neid raskusi mängeldes võhma abil võita. Sain päikest põskedele. Mõnusa vahelduse ja taastumisperioodi.

Ujulas tegin 600m ujumist 25m basseinis. Laps õppis ka ujuma..pea väga kuklas aga liigub ning vesi meeldib. Viieselt ujujaks. Neljaselt spagaat selgeks. Kolmeselt tillujooksudel osalejaks. Uhke tunne, hea eeskuju olen ilmselt.

Õde tegi vastlakukleid, sest praktikal sai selgeks ja kodus harjutas teise ahjuga. Dieet läks noortepäraselt kirjutades lappama või lappesse.Taas oleksin võinud võtta oma Tartu kodust suusaprillid ja muud asjad kaasa (suusasaapad ja sooja pesu), aga alati ununeb miski maha. Tänu Kristale on mul võimalik kasutada ka paremat varustust.

Kurb oli see, et Avinurme elanikud ei spordi aktiivselt. Isegi kõndimas polnud peale ühe-kahe inimese kedagi. Mugavalt autodega liikumine ja tubane eluviis. Kuigi kergliiklustee, ujula, suusarajad- kõik olemas, aga ei kasutata. Koolis on ju see kehaline kasvatus ka piin...sest ei osata nautida lihtsat liikumist. Loomulikult pole nauditav kui diivan ja nutiasjad on nii omaseks saanud.

Võin teha liiga, kuid kus on inimesed?

Ise lähen nüüd veel sõbrannaga kinno ja kõike jõuab kui ise hakkaja olla.

Avatud meelt!

Aitäh, Esmeraldale, kes suusatama tuli. Isegi rada tehti vabastiiliks valmis. Ise nühkisin valdavalt klassikat uisusuusaga.

Jäi ka silma, et 200m staationil olnud klassikajälg oli pisikeste jalgade poolt tallutud. Hoidkem radu..nii on mõnus sportida. Ka lapsi tuleks maast madalast õpetada, et teiste tööd tuleb austada ja kõndimiseks oli raja kõrval ruumi ja võimalust küll ja veel.
Trennimoodi asja täna kokku 2h ja 10km suusatamist. Laupäeval 2km suusatamist tunniga ja 600m ujumist 1h ja 30min.

4 kommentaari:

 1. Mul täna 4 tundi ja 6 km suusatamist :)

  Aga klassikat ei ole võimalik uisusuusaga sõita, mitte kuidagimoodi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oi kui vahva. Siis ma polegi kõige lootusetum suusataja.
   No saab, aga kätejõuga küngastest üles.

   Kustuta
  2. Nojah, aga see pole "klassika".. Klassikas tuleb liikumise hoog jalatõukest. Selleks peab suusa pidamis-ala vastu rada minema ja seal "kinni" jääma. Uisusuusaga - võimatu.

   Käte jõuga võib sõita, ja profid sõidavadki, aga harrastajal pole selleks lihaseid ega vastupidavust.

   Kustuta
  3. Niisama kakerdada oli samuti tore. Ehk tõesti riivas suusateadlikke, aga kodukootud klassika sel juhul.

   Tänan uute teadmiste eest!

   Kustuta