Meie tänane lumememm(karu)
"KOHUSTUSLIK VARUSTUS
1- Magamiskott või bivy kott min. 250gr või sulejope. Kui on plaan rajal magada peab magamiskott olema vähemalt 0c mugavuslimiidiga. Jope peab olema sule- või sünteetilise isolatsiooni kihiga, soovituslikult kapuutsiga.
2- Magamismatt (vahtmati rull või täispuhutav).
3- Hõbekile-hädaabitekk (olemas)
4- Pealamp piisavate varupatareide või akudega. (Mardo laenab)
5- Punane vilkuv tuluke varupatareiga. (Krista abistab.)
6- Helkurmaterjal riietusel ees ja taga. (Krista abistab.)
7- Vile.
8 – Sisse lülitatud soojalt pakitud telefon + akupank
9 – GPS navigatsiooni seade millesse on salvestatud võistlusrada (nutitelefon + akupank OK).
10 -Joogipudelid/põis min 1,5l
11 -Toit min 2000 kilokalorit
12 – Tule tegemise vahend hädaabinõuna sooja saamiseks (tikud, tulemasin).
13 – GPS träkker korraldaja poolt
Kohustuslikku varustust tuleb kaasas kanda kogu võistluse jooksul v.a. ära söödav toit. Kui võistlejal ei ole enne starti ette näidata kohustusliku varustust ei lubata võistlejat võistlusel startida. Võistleja, kes finišeerub ilma kohustusliku varustuseta tühistatakse.
SOOVITUSLIK VARUSTUS – vaba valik, kas kanda kaasas/seljas.
1- Veekindlad sokid/jalanõude katted (rajal võib esineda veega üle ujutatud alasid ka miinuskraadide ja lume korral).
2- Hea pidamisega jalanõud, mis on sobilikud temperatuurile  0ºC to -30ºC
3- Varu soe pesu.
4- Komplekt vee/tuulekindlat pealisriietust – jakk ja püksid (Goretex või sarnane).
5- Varukindad (soovituslik kattekindad).
6- Joogisüsteemi külmumise eest kaitsev varustus.
7- Teip, vaseliin villidega seotud probleemide lahendamiseks, ennetamiseks.
HELKURID ja TULED
Kõik võistlejad peavad olema helkuritega nähtavad eest ja tagant. Teedel liikumisel peab põlema tuli ees ja punane vilkuv tuli taga. Rajal magamisel peab punane vilkuv tuli põlema ja olema rajalt nähtav.
VÕISTLUSNUMBER
Võistlusnumber on kohustuslik. Ratastel peab see olema kinnitatud juhtrauale ette, seljakottidele taha.
PRÜGI JA VARUSTUSE MAHA JÄTMINE
Prügi maha viskamine on keelatud! Ära jäta endast muid jälgi, kui jalajäljed. Kõik stardist kaasa võetu peab kandma finišisse. Rajal enda füsioloogiliste vajaduste rahuldamiseks astu rajalt kõrvale ja naase sinna samast kohast.
KÕRVALINE ABI
Taliharja Vanakuri on inimjõul võistlus, millel osalejad peavad omal jõul hakkama saama stardist finišini. Mistahes kõrvaline abi rajal edenemiseks toetusmeeskonna, mootorsõiduki, loomade vmt poolt on keelatud. Kui selgub, et võistleja kasutas kõrvalist abi, tema tulemus tühistatakse.
KESKLAAGER JA AJALIMIIT
Kõik võistlejad peavad läbima ca poolel rajal asetseva kaardile märgitud kesklaagri ja registreerima enda sisenemise ja väljumise. Kesklaagris on soe jook, vesi ja suupisted. Põleb lõke ja püstitatud on varjualune (külm). Kesklaagri läbimise ajalimiit on 10 tundi stardist.
KATKESTAMINE, EVAKUATSIOON RAJALT
Evakuatsioon katkestamise korral on võistleja kulul. Kui tegemist ei ole akuutse meditsiinilise probleemi või õnnetusega maksab katkestaja finišisse toimetamine 20 eur ja see on võimalik vaid autoga sõidetavalt rajalõigult. Kõik võistlejad, kes lahkuvad rajalt finišisse jõudmata, peavad sellest teavitama korraldajat.
Päästmine rajalt õnnetuse või terviserikke puhul toimub helistades esmalt 112 ja seejärel korraldajale, kes saab pakkuda toetust päästeteenistustele võistleja päästmiseks.
GPS, TELEFONID
Kõik võistlejad saavad korraldajalt GPS seadme, mille järgi saavad toetajad jälgida nende edenemist rajal Sportrec keskkonnas. Kõik personaalsed elektroonilised abivahendid navigeerimise hõlbustamiseks on lubatud. Enamasti on rajal ka telefoni/interneti levi. Osalejatel on lubatud enda kommunikatsioonivahendite kasutamine rajal edenemisest teiste informeerimiseks." Info lehelt https://wilderness.ee/et/taliharja-vanakuri-winter-ultra-endurance-race/