teisipäev, 11. detsember 2018

Sünnipäevad 5 ja 26

Kord elus saab inimene viieaastaseks. 5.12 sai minu tütar sellise uhke vanusega uhkeldada-viis sõrme püsti.
Minu viis aastat emarolli ja lähisugulastel tädiks, onuks, vanaemaks ning vanavanaemaks olemist. Seda kõike tuli meeldejäävalt tähistada. Võib öelda, et Grete sai auto varem kui mina..muidugi kasutada saab alles suvel ja ootab onu saabumist, et kogu kaadervärk kokku panna. 9.12 olid kõik rühmakaaslased lasteaiast sünnipäevapeole oodatud. Meie rõõmuks tulid isegi paar inimest üle poole kogu kambast...seega korraldus polnud vaid kahe lapse erapidu.

Korraldus kulges üldjoontes kenasti, kuid ehmatavate kujudega (Anna ja Elsa) tordil polnud arvestada osanud. Mõtlesin alguses, et äkki oli asi minus, kuid uurides lisaks töökaaslaste ja teiste lapsevanemate käest, siis keegi "ilus, väga sarnased või vapustav"ei öelnud, pigem oldi jahmunud, et nii väike tort ja nii kallis ja kaugel neist tegelastest...seega sellist asja lauale ei lubanud emasüda panna. Vähemalt esimene tellimine ja kogemus. Õnneks sain tordi lasta tagasi viia ja raha sain ka tagasi. Kiiresti tuli tegutseda ja tänu töökaaslasele leidsin poole suurema ja soodsama tordi. Tegija, kes päästis päeva. Kujud kahjuks poleks jõudnud kuivada, aga inimene leidis kiiresti tegemiseks aja ning kauni lahenduse pildi näol ja külalised olid samuti rahul. Kõik mida ei jõutud ära tarbida sain tööle viia. Isegi lisa tuli veidi teha. Tore kui sünnipäevad nii lähestikku on.

Ema ja õega jõudsin enne üritust suure sõnasõja maha pidada. Peale 12h tööpäeva koju tulles ei olnud keegi mitte midagi ettevalmistanud. Kas teen ise või kõik jääb tegemata. Nii siis üleväsinuna ma peale südaööd salatikraami lõikusingi. Õnneks südamega oli tehtud ja sain head tagasisidet. Ühe peokülalise vend sõi kolm taldrikutäit ja mainis, et torti pole vajagi..nii hea salat oli.

Fotograaf oli tunnikese kõike jäädvustamas ning soovijad said põsele või käele tähekesi, südameid ja muid lastepäraseid maalinguid.

Suureks hitiks kujunesid õe valmistatud kohukesed. (VIIDE retseptile, mille abil valmistas.)

Peokoht oli kaunis.

Järgmisel päeval oli minu sünnipäev ja õe sünnipäevakingina lubatud kohukesi ma ei saanud, sest olin ilmselt liiga krõbedaks oma väljaütlemistega läinud. Seega taas unetu öö, aga tehtud sain ja töökaaslased maitsta.  Lisaks kiire makaronisalat. Poest kõike osta on ju lihtne, aga kui midagi erilist ja südamega tehtut soovida peab ikka ise tegema ja selles osas ma allahindlusi endale ei teinud.

Peale tuletõrjeõppust tööl sain minna koju vaba päeva nautima. Märkasin, et ühel fotograafil vabanes aeg fotostuudios ja mõtlesin, et noh..sünnipäevakink endale. Lasin kiiresti küüned korda teha ja panin lapse ja õega logistika paika. Nüüd jääb üle vaid huviga lõpptulemusi oodata.

Siiski paar jooksu jäid tegemata, sest ööpäevas polnud piisavalt tunde, kuid treeneriga arutades sain ka süümepiinadest üle. Eile oli 26 sünnipäeva puhul kavas 16km jooksu. Nii hea tundega ja isegi tundus kohati, et lennukus tuleb vaikselt. Looduse kink olid kaks loomakest, kes end ilmutasid.
26 lootus uus?

4 kommentaari:

 1. Kas sa vahel mõtled ka, kui hea, et sul õde on, kes sind nii palju aitab? Pidevalt ju kirjutad, kuidas ta last hoiab ja vajadusel olemas on. Sinu postitusi lugedes jääb mulje nagu sul oleks hoolimatu õde, kes ei tee sinu heaks mitte midagi. Ta ju tegi isegi kohukesi sinu lapse sünnipäevaks. Kui teistega nii inetult käitud, siis ilmselgelt ei peagi nad sinu jaoks sünnipäeva toite valmis tegema. Siiski sinu laps ja sinu vastutus....

  VastaKustuta
 2. Mulje võib jääda igasugune. See on juba lugeja probleem. :)
  Minu maailmas peab pere kas toetama või siis eemale hoidma kui panustada ei soovi.

  VastaKustuta
 3. Perekond ju toetab...kirjutad ju ka ise, et õde aitab last hoida. Kuidas siis sellest veel vähe on? Mitte keegi teine ei saa sinu eest elu ära elada ju.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Keegi ei peagi ju elama minu elu. Mina toetan ka teda kui on vaja. Lihtsalt kui lubatakse siis sõnu tagasi võtta ei ole okei. Minu põhimõttekindlus.

   Kustuta