teisipäev, 30. oktoober 2018

24 jooksutrenni hiljem

*On tekkinud harjumus treenida.
*Jõuan tegutseda rohkem nii tööl kui kodus.
*Oskan oma aega planeerida.
*Rahulolematus hakkab asenduma rahuloluga.
*Näen taas ilusaid suhteid (pulss/kiirus). Jooksuromantika.

Hea on tunda, et jooksmine pakub taas häid emotsioone. Kuigi kaal on normaalkaalu ülemisele piirile üpris lähedal, suudan end liigutada ja mitte väga pabistada. Tundub, et esmane kaalukaotus oli suuresti vee arvelt. Järgmise kuu võistluseks enam kilosid kaotada ei jõua, kuid rasvapõletusjooksuna võttes tuleb igati kasulik üritus.

Eriti meeldib viimasel ajal joosta nii umbes kella 22 ajal. Peale tööd on hea "mõttepuhastustiir" teha. Tänavavalgustus on olemas ja kergliiklusteed ning helkurid ka, et pime aeg kuidagi rõõmsamas võtmes üle elada. Praegu pole teisi liigutajaid ka märganud..ilmselt nauditakse rohkem hooaja lõppu.

Haanja 100 päeval jooksin 8km asemel 5km ja mõtlesin, et tuleb kuskilt uued varbad hankida. Hirmus mõelda kui veel mäed ka oleksid lisandunud. Üldse ei kannata külma. Villane sokk ja kilesuss? Mis on hea lahendus lörtsi/külma ilma korral? Nii kiiresti joosta, et külm ei hakka?

Võimatu jooksuks vajalik:
*Geelid
*MP3
*Pealamp
*Jooksukott
*Vahetusriided
*Mitu paari tosse
(Hea vaadata enne minekut)

Sel korral sain sätitud ka graafiku nii, et ei peaks olematute unetundidega ja väsinud jalgadega rajale minema. Kuidas see oligi..ettevalmistus on pool võitu!
Tunne sama nagu teol, kes oma kojast on tulnud välja maailma avastama

6 kommentaari:

 1. Külma vastu... Mm, kihiline riietus? A la soe spordipesu ja tuulekindel jope, ideaalis ka püksid. Hingav materjal peab olema muidugi. Kindad-müts, pika säärega sokk. Buff nt nägu kaitsma ja kaela soojendama. Rohkem kohe ei meenu. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kihilisus on juba kasutusel, kuid hea uuesti meelde tuletada.

   Kustuta
 2. Hehe, ma polegi siis ainuke hull, kel x-aegadel joosta meeldib. Tallinnas elades oli lihtsam, nüüd maal vaja pealamp appi võtta pimedas, sest tänavavalgustus on selline nii ja naa siin. Teeääres silmad vahest põlevad küll. :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Need teeäärsed silmad on motiveerivad (hirmuga jooksed kiiremini). :D
   Hea rahulik on sel ajal kulgeda.

   Kustuta
 3. kylma vastu aitavavad mäed ja lõigutrenn. Ja väldi tuuliseid kohti. Soovitan emajõe kallasrada - hea varjuline ja vahelduv pinnas ja raadi parki. hea sokk muidugi ka - lorpen tcp on näiteks üks universaalne tööloom.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Lõigud on täitsa olemas. Püüan esmalt sirgel maal hakkama saada. Mägesid ja vahelduvat pinnast pigem väldin-pole nii tugev. Sokisoovitust võtan kuulda. Aitäh!

   Kustuta