laupäev, 22. september 2018

Sillamäe ultra: 24h ja 100km jooks

Osalesin, katkestasin ja mõistsin kui katkine ma tegelikult olen. Kellele tõestuseks ma neid ringe läbin? Endale igal juhul mitte. Polnud hullu, sest kahel korral on ju korralikult 150+ ja 173+km kirja saanud 24h jooksu läbides.

Kui varem tundsin, et olen õiges kohas, siis paraku sel korral seda tunnet ei tekkinud. Olid küll toredad jooksukaaslased, kuid tõmbasin end negatiivsusega maha ega näinud mõtet enam tiirutada, eks vajadus erineda on koguaeg olnud. Esmalt +8kg, mis endale juurde jõudsin süüa ja teiseks igasugune trennitahte kadumine. Isegi uued tossud ja spordiklubikaart ei motiveerinud. See peab ikka hingest tulema...soov midagi muuta ja keegi olla.

Esmaemotsiooni põhjal leidsin, et see on 35+aastaste ala ja mul polegi mõtet enne taas jooksurajale naasta kui aastaid lisandub. Endale seatud ootused on ka kõrgemad kui lihtsalt kõndides läbimine- minu jaoks kaob point.


Õnneks õde läbis rahvajooksu 2 km ja tütar lastejooksu, seega igati tublid. Minu eeskuju sai edasi kingitud ja missioon on täidetud.

4 kommentaari:

 1. Aeg võib-olla uuteks väljakutseteks? ;)

  VastaKustuta
 2. Sellise alaga tasub ikka siis ja ainult siis osaleda, kui on vägev sisemine motivatsioon ja korralik füüsiline treenitus. Ma isiklikult olen kindel, et kunagi sul tuleb jooksuisu tagasi. Aga ära üritagi endas mingit sisemist motivatsiooni leida, see peab ise välja kasvama. Ennast kehaliselt vormis hoida saab muul moel ja muu spordiga ka. Unusta mõneks ajaks see jooksmine üldse ära, las aeg ja elu läheb omasoodu. ja mine tea, ühel päeval võibolla avastad,et on jälle aeg jooksusussid jalga panna ja treeninguga alustada. oled ju alles 26-aastane, aega uuesti alustada on küll ja küll. sul pole jooksurajal küll vaja kellelegi midagi tõestada, jookse siis, kui ise tahad. ja kui ei taha, ära jookse. parimad aastad võivad veel ees olla ka jooksurajal, aga mõtle sellele, et see kõik on sinu enda teha, sinust endast sõltub, kas tuled jooksurajale tagasi või ei. ole ise enda soovide ja tahtmiste peremees! edu sulle igas ettevõtmises ja ma sügavas sisismas usun, et läheb aega, mis läheb, aga leiad taas raja jooksu juurde. hoia end ja edu sulle!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nõustun välja toodud mõtetega. Hetkel veel isegi 25-aastane. Tänan!

   Kustuta