laupäev, 21. aprill 2018

Nädalavahetus maal

Plaan oli joosta teel, kus kunagi esimesed pikamaajooksu mõtted tekkisid. Kuna õde aga magas poole lõunani ja rattur kõrval joosta tundus tuule ja vihmaga valutum siis leppisin õhtul veidi alla 5 km jooksuga. Metsade vahel ja porisel teel... ja linnud lendamas. Taas kogesin jooksurõõmu või peaks ütlema, et magusat vaeva ja valu, mis selle alaga alustades kaasneb.

Füüsiliselt on ikka päris raske. Pulss kerkib kiiresti ja istuv elustiil on teinud paraja karuteene. Sain üle pika aja 130% aktiivsust täis. Puude ladumine ja päeva lõppu veidike ujumist ja sauna tegid lihastele pai. Nad ikka on kuskil veel alles!

Püüan selle hea tunde linna kaasa võtta ja mitte muretseda asjade pärast, mida muuta ei saa. Väga kiiresti tekib ülemõtlemine ja kui vaimselt on keeruline päev olnud (Grete jonni/enesekehtestamisehood) siis tundub kell 21 magama jäämine parim idee.

Suvel saan treenida ja olen enam kui kindel, et kui end jooksmas hoian hakkab kõik taas laabuma. Teraapia, vabadus, oma aeg. Järjepidevalt treenides oli mälu parem ja jõudsin rohkem.
Nõrk on halb olla. Liikuma peab, isegi kui tundub, et enam ei taha. Süüdistused ei aita ja aega tagasi keerata ei saa, seega tuleb leppida hetkeolukorraga ja siit edasi minna. Kui peab siis kõndides ja 15 minuti kaupa harjutusi tehes. Igati okei on tunnistada, et ongi keeruline ja toit lohutab ning kogu pingutus ja järjepidevus on kadunud selles virvarris. Võitlus iseendaga jätkub, ühelt poolt unistused, teiselt poolt reaalsus.

4 kommentaari:

 1. Ei oska koha midagi soovitada, aga samas tahaks nõua anda.
  Hea on öelda, et leia keegi, kes lapsega oleks, et saaksid ka oma tassi täis hoida.
  Kui endal pole hea enesetunne, siis ka laps jonnisem (mul vähemalt on nii). Aga no kui pole ka inimest kelle hoolde last tunniks-paariks jätta, siis on ka keeruline.

  Must auk on aga alati ajutine ja loodame, et läheb kiiresti üle.
  Sa oled mega tubli ja hea ema ja kindlasti oled sa talle suureks eeskujuks.

  Igaljuhul ütlen ma sulle,e t laps ei ole kõige tähtsam. Pärisel ka ei ole. Sina ise oled kõige tähtsam. Teoorias võiks sellele järgneda kaaslane ja siis alles laps.

  Lapsel on väiksena kindlasti suuremad vajadused ning peame tihti sekkuma aga meie ise peame olema kõige tähtsamad.

  Mul kutt peegeldab ülihästi mulle tagasi seda, kuidas ma ennast tunnen, st kui mina ei tunne ennast hästi, siis ka tema ei tunne ja jonn on kiire tulema.

  Igaljuhul jõudu ja jaksu sulle sinu teekonnal. Ja elu on praegu, mitte tulevikus. Kui ei jõua joosta siis vb on miski muu asi, mis rõõmustab ja mida saaksid teha koos tütrega. Ja ka paar km joosta lapse kõrval kui too rattaga sõitab, on väga hea.


  VastaKustuta
 2. Nõuanded on igati teretulnud. Nõus, laps peegeldab ja isegi head nägu tehes tajub tegelikku olukorda.

  Olen tänulik, et õde sõidutundide ajal vaatab last ja võimalusel lasteaiast toob, kuid ka temal on oma koolielu ja pean mõistma, et kauemaks jääda ei soovi.

  Lootsin väga, et ratas lahendab jooksupõua, kuid nüüd on tekkinud hirm (paar korda kaldus/kukkus) ja peale paarisadat meetrit tahab rattalt maha tulla. Lisaks tujud, et ei taha kõndida ja soovib ainult süles olla. Siis jällegi järgmisel hetkel jookseks lasteaeda ja turniks mänguväljakul.

  Üritan leida tasakaalu. Alustada jälle ning jälle ja kohanduda oludega. Selline "aeg maha" nädalavahetus aitab ka palju. Ei teegi midagi väga erakordset, aga saan puhata linnas tekkivatest pingetest ja natuke liikuda enda heaks. Olgu selleks siis eilne jooksuke või täna hommikul vihmasabinas 3km, mis värskendas.

  Aitäh mõtete eest!

  VastaKustuta
 3. :) Küll sa uuesti järjele saad. Varem vöi hiljem. Sa oled nii tubli. Ma siiralt imetlen sind. Nägin sind eelmisel aastal peale Tallinna Maratoni Rahvusraamatukogu juures bussipeatuses ja sa oled nii ilus :) Mina hoian sulle pöidlaid, tean, et köik läheb hästi. Olen ise ka jooksuga pisikeses augus ja jube, kuidas see pulss ikka olematute jooksudega nii körgele töuseb.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Väga armas Sinust!
   Loodame, et varsti taas kõik sujub.

   Kustuta