esmaspäev, 5. veebruar 2018

Ma pean. Ma tahan!

Olgu öeldud, et see esimene "ma pean" on väga ülekaalus. See nädalavahetus, mis just möödus oli "ma tahan" liigituses. Kohustused sain kenasti peast välja visatud ja olin, niisama lihtsalt olin ja mõtlesin, et miks ma mida teen. Elasin ja tundsin end vabana ja avastasin veel tundmatuid kohti.

Jooks on väga tagaplaanile seatud. Viimati oli Tondiraba maraton. Nüüd on juba selge, et treppidele end piinama ei lähe. Tahaks kunagi piinlikkust tundmata randa ka minna - ei põe arme, neid on ka lugematul arvul, vaid varbaküüsi, mis on olematud või siis lihtsalt endal koledad vaadata. Lasen neil puhata ja mitte end veel rohkem piinata. Minu vastus sisemisele valule on olnud füüsiline valu - ultratee. On siis juba parem? No veidi, ma suudan oma tegusi ja tagajärgi analüüsida. Aeg-ajalt tunnen seda läbikukkuja tunnet, aga tahaks näha inimest, kes minu olukorras paremini end korduvalt sügavalt pimedast taas päikse kätte ISE välja kaevab - neid võitlejaid on väga vähe kui üldse. Minnakse ikka lihtsama vastupanu teed ja kasutatakse igasuguseid toetusi või otsitakse kõrvale inimene, kes kõik kinni maksab. Mina vajan midagi sügavat ja vaimset ja mulle on nii oluline end ise ära majandada.

Täna mõeldes "kaine" peaga saan aru, et neid eneseületusi pole vaja. Ei muutu ma kuidagi rikkamaks. Isegi Eesti naiste rekordiomanikuks 24h jooksus saades ei olnud mingisugust diplomit või eraldi karikat/medalit. Kujutasin naiivselt ikka ette, et sellised suured eneseületused ja väiksed edasiliikumised toovad peale tublide ja kirjaliku tunnustuse midagi edasiviivat. Paraku tekkis just rohkem inimesi, kes püüdsid mind justkui ära kasutada reklaamvahendina ja pigem voolab aega, energiat ja raha välja kui sisse tuleb. Kaua sa vaene inimene jõuad miinusesse elada ja anda, anda ja heaga vastutulelik olla. Oma tass on tühi. Tuleb küsida aga kuidas MINUL läheb?

Rõuge vaatetorn Pesapuu ja eile sai ka vesioinaga tutvutud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar