pühapäev, 21. jaanuar 2018

4.TONDIRABA SISEMARATON

Toimus täna, 21.jaanuaril 2018.a. 
Start kõlas kell 10.00 Tondiraba Jäähallis. Stamina Spordiklubi poolt korraldatav sisemaraton pakkus maratoonaritele ainulaadse võimaluse joosta talvel maraton lühikeses ehk suvises jooksuriietuses. Klassikaline maraton 42,195 km joosti Tondiraba Jäähalli siseovaalil, millel pikkust 252,67m ehk kokku läbiti ringi 167 korda! Oli võimalus ka 6h joosta, aga minu ultrad on kuskil tulevikus.

Ärkasin 4:00, tegin 100 kätekõverdusi, oma 7min kõhulihaseid, kiirpesu ja 2 võileiba ja olin Tartu-Tallinn-Tartu grupis saanud mugavalt autole, mis startis 5:30. Tallinnasse jõudes istusin veidi bussijaamas ja otsustasin Uberit katsetada, marimell2017 sooduskood ka vastavasse lahtrisse ja jõudsin 0€ga Tondiraba jäähalli. Stardimaterjalid käes võisin riided vahetada ja oma starti ootama jääda.
Ajasime jooksusõpradega juttu ja ühel plaan uhkem kui teisel. Mina olin plaanitu- jooksutrenni pole teinud, mis sa ikka tahad endast saada. Eesmärk mitte katkestada ja see sai täidetud! Haanja haav natuke kasvas rohkem kokku, mis on positiivne.

Anti start ja vaatasin, et esikolmiku(naiste) tempo sobib. Vedada ise ei tahtnud, kuid vahel pidi. Selge oli see, et ega väga kaua vastu ei pea, kõht aeg-ajalt valutas ja peale WC-s käiku ei saanud aru mitmes olen või mitu ringi nüüd teised sisse tegid. Lasin tempo endale mugavaks ja püüdsin rõõmsaid mõtteid mõelda. Eesmärk lõpetada ja tunda rahulolu. Hingata sain vabalt  ja ultramehed kiitsid lisaks mõni naine, üllatusena üks välisriigi mees soovis inglise keeles edu ja ütles, et olen väga ilus. Komplimente on alati tore saada! Juhul kui täna koju oleksin jäänud teki alla musti mõtteid mõtlema poleks sellist laengut saanud. Aitäh mulle, et end kokku suutsin võtta ja vastu pean üksi tööl, kodus 4aastasega - sain rahva sekka.

Kuidas siis läks? Jätsin 2 geeli neljast tarbimata ja vabandused, et unustasin maha vedelema.. pea peale jooksu on veidi uimasem kui muidu, emotsioone on see-eest palju. Tarbisin 2 geeli, pihuga rosinaid, koguseliselt üks banaan, spordijoogi lonks esimesel teadmatul korral, mitmeid topse vett, 2 topsi Coca-Colat, mulle tavaliselt ei sobi ja kartsin, et nüüd tuleb WC-s istuda tunde, kuid tegi hoopis erksamaks ja tagasilööke polnud. Tempo võrreldes algusega kukkus kõvasti ja seda kommenteeriti ka, kuid mul oli ikka ükskõik, sest mulle nii sobis, et ma ei võidelnud nina veriseks ja silm uduseks koha eest. Las tänase päeva parimad võidavad.

Ville sain ja küüned ka ähvardavad pealt jälle tulla. Minu jooksuaasta jääb ka seetõttu nigel, et sooviksin lasta neil õnnetutel taastuda. Suur verivill oli jalal..hea, et ma rajal ei näinud seda. 2 villi lõhkesid jooksu ajal aga see tunne on talutav ja annab "läbi raskuste lõpuni" emotsiooni. Ei ole endiselt nii jõukas, et osta pidevalt uusi jalatseid. On enda lemmikud tekkinud ja neid kannan ribadeni.
Aeg 3:57:21, mis on suurepärane...treenimata alla 4h joosta. Poodium olekski liig olnud, sinna peavad ikka tegijad astuma! Olen õnnelik ja tunnustan ka teisi nii esikolmikuid kui viimast osalejat...ära tegime!

Kui higi ja vaev maha pestud siis vestlesime veel jooksuringkonnaga ja Lauri oli lahkelt nõus mu bussijaamani sõidutama. Aitäh veelkord! 

Nüüd loksun juba bussis ja keefir joodud, kohuke söödud, vesi ka alla kulistatud ning tahaks koju magama. Homme autosõit ja tööpäev.

NB! Ärge treenimata (jooksutrennita) maratonile kohe minge, mul ultrarasv aitas ilmselt. 

Naiste neljas koht (teise koha naine jooksis 6h jooksu), üldarvestuses 35!

2 kommentaari:

 1. väga tubli, et sisuliselt olematu treenitusega tegid ikka alla 4 tunni ära. see näitab sisu ja taset. vaatasin vahepeal tulemusi laivis ja nägin, et algustempo oli sul väga võimas.
  loodame, et said jooksupisiku tagasi :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hah, tänud märkimast, tõesti panin hullu.
   Lühemad distantsid ja harva. Äkki tulevikus :)

   Kustuta