esmaspäev, 16. oktoober 2017

Nädal 21 jooksulainel ehk projekt alga- unetusest vabaks!

19 nädalat Hasso  juhendamisel jooksukavas olemist.

Esmaspäeval tund ja kuus minutit trenni. 3, 34 km läbitud. Eratreeningu ühistrenn spordihoones. Palju harjutusi ja suts jooksu.

Teisipäeval jooksuvaba.

Kolmapäeval  jooksin 56:54 minutit ja läbisin 10,02 km. Lõigutrenn järgnevalt: 2km soojendusjooks + võimlemine 5min + 3x100m rütmijooksud + 2x4km kiiremas tempos jooks (SLS kuni 170), paus lõikude vahel 2min sörk + 1km lõdvestusjooks ja venitusharjutused. Põhiosa sai tehtud, kuid 100% kava ei täitnud.

Neljapäeval jooksuvaba. Pidin jooksma reedest trennikest, kuid järgmisel päeval tuli uusi teadmisi omandada ItShop Rakveres. Suured muutused algavad ja arengutee on alguses, üritasin puhata enne suuremat info omandamist.

Reedel läbisin 4,3 km ajaga 20:07. Pidin tegema kerge jooksu 6 km (SLS kuni 145) + võimlemine ja venitused. Olin väsinud ja siplesin madalal pulsil 4 km, et mitte nõrk olla ja trenn kirja saada. Uni oli, kurnatus, väsimus.

Laupäeval  oli muutumispäev. Võitsin Facebookis loosi. Kunagi kirjutan kaunite piltidega postituse ka.
Aitäh Piret, Margit, Anastasia ja Jasmiin ilustuudio Ida-Virumaal.

Pühapäeval oli pikk jooks plaanis (18km), kuid võtsin aja maha ja püüdsin puhata. Kõik emotsioonid olid positiivsed, kuid keha tundus justkui vare..tegin keerulise otsuse olla ja lihtsalt koguda end.

Unetunnid olid väga kesised ja konsulteerides treeneriga tundus mõistlik kehale puhkust anda ja püüda uni tagasi rütmi saada

Hilisöised jooksud hoiavad erksana, kuid kuhugi mujale pole ka neid lükata. Hommikud on kiired ja varajased, õhtuti saab naudinguga kulgeda. Püüdsin hoida ära läbipõlemist ja leppisin ainult kolme minitrenniga. Emotsioone oli palju...

Maal magasin tunduvalt paremini kui linnas. Muutused ja stress/ärevus käivad käsikäes ja võitluse asemel püüan sujuvalt vooluga kaasa minna ja samal ajal endast alati parim anda.

Polar M430 andmeil on asi veel õnnetum kui reaalis..aga nullide asemel on paar tundi und tegelikult olnud.

Polar Flow graafik une kohta

Loodan, et Haanjas suudan olla juba tegijam kui tänasel päeval end kogudes. Teadagi, et areng ja tagasilöögid tulevad, kuid veidi meeleolulangust trennialaselt ikka tuli. Õnneks muud eluvaldkonnad on tõusujoones.

Seda ka veel, et minuni on jõudnud taas pihutäis imelisi ja suure südamega inimesi. Tossumure saab ka lähipäevil lahenduse ja kui luba küsitud kirjutan ka täpsemalt, kes see hea hing mulle abikäe ulatas.

4 kommentaari:

 1. Proovi see magamine korda saada jah. Alguses ehk ei pane tähelegi, aga pikemalt magamata olles võib depressioon ja stress ligi hiilida. Minul on vähemalt nii.
  Muus osas on ainult rõõm lugeda, et asjad liiguvad ja toetajaid jätkub :) puhka ja anna Haanjas enda parim ;)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jaa, tõsi. Püüan ennetada, sest taas depressiooni põdeda ei soovi, ei jaksa õnnetu olla :)
   Puhkan ja Haanjas panustan nii nagu keha lubab.

   Kustuta
 2. Samad soovitused nagu eelkirjutajal! Ma ise olen tihtipeale uneprobleemidega vaevelnud. Pidev mõnetunnine unevõlg muudkui kuhjub ja kuhjub ning tagajärjed pole meeldivad.

  PS - muutumispäeva pildid on väga kenad! :)

  VastaKustuta