pühapäev, 17. september 2017

5.Iisaku Rahvajooks

6,2 km liikumist, regasin vahetult enne eelregistreerimise lõppu. Mõtlesin, et kui ma juba Mäetaguse mõisas puhkamas käisin ja õiges maakonnas asun, siis tuleks end proovile panna. Hing on Ida-Virumaal, mis sellest, et ma ei oska sõnagi vene keelt. Naeratus ja kehakeel on palju võimsamad. Kuigi kunagi võiks saada aru ja vastata ise, mitte toksida õde või ema tõlkeprobleemide korral.
Mäetaguse mõisas ema ja tütrega
Igatahes puhkasin end välja ja mõtlesin järgmisel päeval mägesid/künkaid katsetada, sest Haanjas armu ei anta. Iisaku Rahvajooks oli sobiv koht. Pidin vennaga koos jooksma ja võistlusmomenti kruttima, kuid vaeseke oli väsinud ja magas - nagu normaalsed inimesed pühapäeval.
Hommikusöök
Lisaks pidin ka lapse tillujooksule saatma, kuid auto jõudis remondist liiga hilja tagasi. Esmalt sõitsime õigest võistluspaigast mööda isegi. Seega sörk stardipaika, tasu ja numbrisärk selga. Kallistus, teretamine ja jooks algas. Mõtlesin hoida prooviks 4:44 min/km, kuid tempo kõikus mõnusalt. Tõusud võtsin tiheda ja rühkiva sammuga ning laskumised vabalangemisstiilis, lisaks tajusin looduse helisid ja tuul jahutas meeldivalt. Kasutasin ka meesjooksja laia selga, et energiat säästa.

Raja ääres elati kaasa. Rene on alati hea näha ja üldse taas nii kodune ja mõnusalt korraldatud jooks. Seega kui keegi veel mõtleb, kas on mõtet sõita kaugelt kohale, siis aus vastus on JAH!

Hingamine läks vahepeal väga raskeks ja usun, et nägu punaseks, kuid 6,2 km pingutust ainult...minu kell mõõtis 5,44 km. Uurisin emalt mitmendaks ma võisin jääda ja esikoha jutus ma kahtlen alati. Aga tuli ära!

Ootasime autasustamist ja kuna Grete polnud oma energiat rakendanud, siis muutus ülemeelikuks. Tahtis poodiumil pilti ja pärast tatsas porilombis ning näitas teistele lastele halba eeskuju. Alguses keelasin, kuid pärast mõtlesin, et  ahh, mis seal ikka, pühapäeval tohib hullata kui riided ja vahetusjalanõud kaasas.
Poodiumile võtsin kaasa ka sel korral
Jah, olen rahul ja uhke ja ülivõrdes õnnelik, et peale maratoni sellist aega sellisel pinnasel endale näitasin.

Keskmine tempo 4:28 min/km. Kust see veel tuliii? Jooksen ju 1km lõike 4:30-4:44 min/km ja lamedal maal ning see ka just päris jalutuskäik pargis pole. Maraton arendas...?

Linke:

Käisin auhinnaks saadud 10€ Sportlandi kinkekaarti laristamas ja woow kui palju head sain endale lubada.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar