pühapäev, 9. juuli 2017

Seitsmes nädal jooksulainel

Keskendusin uue töökohaga harjumisele ja töö+trenn sobitamisele. Kui soovisin tunnike rohkem und, siis tuli õhtul teine osa trennist teha. Ka esmaspäevase aktiivse kõnni asendasin jalutuskäikudega tööle ning koju - pole päris sama, kuid abiks ikka. Neljapäeval nautisin kogu jooksu ja avastasin ka metsaradu, millel kulgeda. Olen võtnud kõrvaklapid jälle kasutusse, et oleks muusika näol kaaslane. Võistlustel on endiselt minu seisukoht selline, et klappe ei kasuta, olen kohal ja kuulen/näen/suhtlen toredate jooksjatega. Pikk jooks oli madala pulsiga ülimalt tüütu, kuid midagi sai tehtud.

Viies nädal Hasso jooksukava järgi treenimist. 

Esmaspäev
Jalutuskäik tööle. Kella lugema ei pannud. Umbes 3 km.

Teisipäev
Pidi olema 2 km soojendust, võimlemine ja 6x1 km lõike ning lõdvestuseks 2 km, kuid uni võttis võimust ja jõudsin hommikul pool ja õhtul teise poole trennist. Ei jõudnud päris seda tempot hoida, mis plaanis, kuid tehtud ta sai. Siin ja siin.

Peale hommikust jooksu nägin täpselt selline välja nagu järgnevas videos. Ei tule midagi ilma higi ja vaevata.
 https://www.instagram.com/p/BWIkF5FnTbYA5M5tOLWnQ54F7EalZKKvdccM740/

Kolmapäev
Jalutasin tööle ja koju. Kokku 6+ km.

Neljapäev
Kõnd tööle. Õhtul 12 km ühtlases tempos sai tehtud ja 5x100m rütmijooksu. Emotsioon oli hea. Kui varem on olnud pigem pulsiga liigne "ülepanemine" toimunud omal algatusel, siis praegu võtan rahulikult. Tuleb see ühe kilomeetri aeg kui aeglane tahes, ma liigun ja nii ongi juba hästi. Küll see kuldne kesktee ka leidub viimaks. Muusika andis jõudu ja enesetunne oli helge. Teekond SIIN.
Rajakene
Preemiaks 2 jäätist, vähemaga ei leppinud
Edevust ka
Reede
Puhkan trennist. Otsustasin tööpäeva lõpetades maale sõita.
Lillelõhn ja hommikul võimalus paljajalu murul tatsuda
Laupäev
Ärkasin ja hakkasin sääri hooldama pisikeste pallidega - valus oli, väga valus. Vahurull tuleb "peab ostma" nimekirja lisada. Sääred andsid Vibramitega läbitud 12km jooksukesest tunda. Laupäeval oleksin pidanud läbima 23 km rahuliku jooksuna , põlvetõsted, 2x100m rütmijooksu. Veetsin hoopis aega lähedastega ja külastasin Mustvee linna päeva. Maakoju tagasi jõudes otsustasin magama minna ja nii see trennike pühapäeva lükkus.
Silmailu Mustvee rannas
Enne suhkrumaksu tuli see esimene nostalgiline suhkruvatt lubada.
Pühapäev
Jooksin laupäeval plaanis olnud jooksu. Läbitud sai 23 asemel 20 km ja lisad. Arvasin, et saan pilvise ilmaga vihma ja otsustasin veepudelit mitte kaasa võtta. Ilm üllatas ja sain hoopis päikest ning veekohad olid kaugel. Kui jooksu alguses igal sammul sääred andsid lihasvalust märku, siis peale janu tekkimist ei tundnud muud kui kuivavat kurku. Oleks võinud need 3 km veel ära pingutada, kuid kodu oli nii lähedal ja andsin ahvatlusele järgi. Nüüd on kõht vett täis ja hea olla taas. Pulsiga 145 l/min on ko-hu-tav joosta ja mitu korda pean end veenma, et see on vajalik. Tegelikult saaks kiirkõnniga kiiremini edasi. Igatahes trenn sai SELLINE.

Nädal kokku:

Toitumise mõistes oli nädal katastroof (pitsad,burgerid, jäätised, maiustused, friikartulid, saiakesed - täielik kaalulangetaja unistus), kuid kiirtoidusoolikad on nüüd täidetud ja kergustundega saab uuel nädalal normaalselt edasi süüa. Mingit ahvatlust enam pole ega tunnet, et ma peaksin endale midagi keelama. Kaal võrreldes nädala algusega on üks tühine kg tõusnud.


Unevajadus oli sel nädalal üüratu. Tööl on palju õppimist ja tundus, et unega salvestuvad uued teadmised kuidagi paremini. Ma poleks kunagi arvanud, et mind hakkab midagi sellist huvitama (põnev on ja minu kõik rumalad küsimused saavad ka vastuse) ja veel vähem, et saan üldse arvuti/tehnikamaailmast midagi aru - enam päris põrsast kotis ei soetaks. Elu on täis üllatusi ja võimalusi arenguks, tuleb vaid julge olla ja proovida/kuulata/küsida/märgata.

Ultraputukatele pisike lootuskiir - saatsin meili seoses 24h jooksuga Eestis ja nüüd tuleb loota positiivsele suhtumisele ning koostöövalmidusele.

2 kommentaari:

 1. Oh, see väike kaalutõus ei pruugi üldse püsiv olla. Teinekord peale pitsat ja burgerit keha hoiab vedelikmu ja muud manti kinni. Ilmselt on see varsti läinud.
  Ja taaskord on tore lugeda, et uus töö silma särama paneb ;)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Seda arvan minagi. Kuid nädal valdavalt kiirtoidu peal elamist oli hea vaheldus ja üllatusena ei võtnud tonni juurde. :D
   Praegu tundub küll äge, kuid eks näis kui üksi jään ja "ujuma" pean. :D

   Kustuta