pühapäev, 6. november 2016

Jooksuaasta kokkuvõte 2016

Siit see tuleb, 15 jooksuüritust, 1 kogemus korraldamisel, mitmeid rekordeid, imeline areng ja võit iseenda üle.

Kõik sai alguse 9. aprill Tartu Parkmetsa jooksuga, mis oli 7 km pikk ja ajaks tuli 34:35, esimene rekord, sest varem polnud 7 km pikkusel distantsil võistelnud. Sportfotost pilte vaadates tundub, et väsinud ja mossis olin.

17. aprill oli Viivikonna elamusjooks läbisin 10 km ajaga 52:47, kus osalesin haigena ja tutvusin Ida-Virumaaga. Sain kirja oma esimese etapi Heade jooksude sarjas.

4. juuni toimus minu jooksuajaloos murrang, nimelt toimus 2. ümber Kuremäe kloostri jooks. Grete osales oma esimesel tillujooksul ja mina sain viimasel sirgel (tänu suurele innustusele Toomase poolt) magusa võidu noppida ja oma esimese karika koju tuua. Kolmas koht tuli ja see oli üks kaunis päev. Sain poodiumile ronida- Jess! Läbisin 10 km ajaga 51:09.

Kuremäe kloostri jooksu parimad

14. juuni alustasin Trives Kambja tervisejooksude esimese etapiga. Oli päris vahva neid tõuse jalutada, sest joosta ei jaksanud ja tore oli Ulvi ja Maarikaga tuttavaks saada. 5km ajaga 25:10.

3. juuli toimus 2. Alajõe rääbisejooks. Rääbiseid ei õnnestunud saada ja tuli kurb neljas koht vastu võtta. Tegelikult oli meeleolukas, soe päev ja kalasupp maitses hea. 10 km ja aeg oli 53:18. Grete teine tillujooks.

12. juuli Trives Kambja tervisejooksude teine etapp. 5 km ja aeg 26:28. Jooksime Tartust kohale ja ka tagasi. Isegi normaalne aeg sellise hulluse peale. Hea trenn enne suurjooksu.

Ja 21-22 juuli tuli aeg oma tegude eest vastutada Ida-Virumaa staadionimaratonil. Registreerisin end 24h jooksule teadmata, et mida see endast kujutab, kas ma üldse tean mida ja kuidas seal teha. Olin kõige noorem ja läksin hooga peale, sain oma esimesed vitsad. Kaotasin oma küüned ja õppisin väga palju..eelkõige endast targemaid kuulama. Hasartne käitumine tõi kolmanda koha poodiumil, 153, 329 km ja suure rahulolu. Naiste edetabelis auväärt kuues koht ikkagi. Grete kolmas tillujooks.
Võidumehed-naised
8. august toimus Oriflame Wellness Kiikla karujooks. 10 km ajaga 49:15, mis oli kõigest 4 sekundit kehvem mu isiklikust rekordist aastal 2015. Selleks ajaks olin juba Crisi jooksukavade toel end treenima hakanud ja sain hea emotsiooni, et trenn toimib. Grete neljas tillujooks. Sain oma koogid (kes ennustas lähemale mu 24h kilomeetreid, see sai) ja pitsa üle antud ning olin väga tänulik korralduse eest.

16. august leidsin end Trives Kambja tervisejooksude kolmandalt etapilt. 5 km ja ajaks tuli 28:28. Järjest raskemaks rada läks, või lihtsalt tuleb tunnistada enda nõrkust küngastel. Peale viimast etappi selgus ka see, et võitsin loosi tahtel Prorunneritega 5 ühistrenni, mida pole kahjuks siiani olnud võimalik külastada, kuigi sooviks. Kus on Kassitoome?(Häbi-häbi, aga tunnen vaid Annelinna) Ja Tamme staadionile ei jõua ka õigeks ajaks kui lapsehoiuabi hilineb ning õigel hetkel liikuma kodust ei saa.

20. augustil olid lootused suured ja Suvejooksul tahtsin oma uut 10 km rekordit joosta. Paraku kuum ilm ja enda ülehinnatud kiirus ei andnud selleks luba. 10 km aeg tuli 52:15. Polnud rahul endaga.

2.septembril jooksin VIII Kohtla-Nõmme rahvajooksu, mis oli ühtlasi ka viimane Heade jooksude sarja jooks. Läksin üldse mitte suurte lootustega ja tulin tagasi esikohaga! Minu esimene kullasära. Viimasel etapil sain ka võidu Eike ees, kes koguaeg mind võitnud oli. See oli hirmusvägev jooks, sest ma võitlesin oma koha ise välja. Minu isiklik 10 km rekord sai uhkelt parandatud ja selleks sai 45:07. Hoidsin enda kohta ja sain Heade jooksude sarjas auväärt teise koha.
Kaunis esikolmik
7.september korraldasin koos abilistega I Avinurme heategevusjooksu. Sain väärt kogemuse ja positiivse emotsiooni. Ise tegin treeningjooksu ja lihtsalt nautisin seda kõike. Grete viies tillujooks.

Ja tuligi minu maratonihetk 11.september. Eesmärk oli jälle alla nelja tunni joosta. SEB Tallinna Maraton sai läbitud ajaga 3:43:50. Uhke oli olla, järjekordne isiklik rekord. Treener Crisile jälle kiitus ja suurim lugupidamine, et mulle oma tarkusi jagas.

1. oktoober oli käes aeg 5. Tartu linnamaratonil. Läbisin 21,1 km ja uus isiklik rekord taaskord 1:43:23. Küll alles olin tubli ja juba harjunud end võitma. Hakkasin uskuma, et ma suudan veel paremini.

Minu kaua oodatud kaunikene 22-23. oktoober toimunud 24h jooksu Euroopa Meistrivõistlused Prantsusmaal. Küll ma alles tahtsin endale näidata, et targemalt alustades saan ma veel paremini joosta. Kindlasti mõtteis olid ka oma toetajad ja fännikesed, sest ega ma nalja tegema sinna Albisse ei sõitnud. Olin rahulik ja teadsin, et teen nii hästi kui suudan oma jooksukese. Tundsin kuidagi eelarvamusi enda suunas, sest olen ikkagi selle ala jaoks liiga noor. 77 naist osales ja saavutasin koha number 50. Tõusuruumi on palju. Aga taas tegin isikliku rekordi (juba igav lugeda eksole, nagu tuleks kõik hästi lihtsalt) ja uueks numbriks sai 173,319 km. Kogu tiim oli viimases osas väga suureks toeks ja see on ühisvõit. Just sellise etteastega sain eesti naiste rekordiomanikuks. Uskumatu, et minusugune "maakas" jõudis ka kuhugi tippu. Kuuendalt esimesele kohale liikuda on rohkem kui unistuste täitumine. Õnneks jahivad paljud seda 200 km piiri ja usun, et keegi naistest ka lati kõrgele tõstab. Vähemalt praegu on minu nimi seal üleval ja seni võin kekutada tagasihoidlikult.
Albis, pilt Pialt
Viimane jooks on 19.novembril Tartu Novembrijooks. Vahemaaks on 5 km ja lähen lihtsalt läbima, et GoRunTartu sari saaks mõnusa lõpu. Siiski tuli uus isiklik rekord ja 23:24 on nüüd aeg, mida tuleb ületada.

5 km rekordit parandasin veidi üle 1 minuti!
10 km rekordit parandasin 4 minutit!
21,1 km rekordit parandasin 8 minutit!
42, 195 km rekordit parandasin 22 minutit!
24 h jooksu rekordit parandasin 20 kilomeetrit!

Aitäh kõigile, kes mind toetanud on! Suur tänu Ida-Virumaa Headele jooksudele ja inimestele nende jooksude taga. Erilised tänud ema, õde, vend! Suurepäraste jooksukavade ja minusse uskumise eest tuleb eraldi välja tuua treener Cris Poll! Kõiki-kõiki tahaks tänada, kes minu arengut toetasid ja häid sõnu jagasid. Loodetavasti saate olla uhked ja öelda, et "Tänu minu panusele on see tüdruk seal Eesti praegune rekordiomanik"

Kindlasti tuleb järgmisel jooksuaastal ka tagasilööke, sest elus on ikka tõuse ja langusi ja koguaeg isiklikke ka vist poleks reaalne teha. Samas tean, et see kõik on alles millegi suurema algus. Treenin edaspidigi kava järgi ja kuulan pikema jooksukogemusega inimeste nõuandeid.

Minu jooksuelu on parimas korras. Kõik rekordid said uue läike ja tark treenimine sai alguse. Ma kohtasin nii palju särasilmseid jooksuinimesi ja hakkasin ka ise jälgima erinevaid jooksuvõistlusi. Oma kõige suuremaid salasoove ei avalda, sest hetkel on vara kõike ette rääkida. Usun, et olen võimeline arenema ja ma ise tahan seda teed käia. Ma leian kuidagi selle aja trennideks, ma tahan näha oma nahal, et täiesti keskpärane jooksuharrastaja võib end tänu tööle ja suurele tahtejõule pjedestaalil näha. Kõik on võimalik!

Grete 5 tillujooksu - minu 15 jooksu ja aasta on täis liikumist olnud.

Plaanisin ka Viimase ÖÖ unistusel osaleda, kuid üht ning teistpidi mõeldes siiski pean ilusast mõttest loobuma ja jätan kindlasti tulevikuks midagi erilist. Aga jooksusõpradel soovitan minna ja nautida!