teisipäev, 11. oktoober 2016

Lihtsalt lobisen natuke..

Praegu on aeg, mil tuleb koostööks pakkumisi aknast ja uksest. Õpin ütlema EI ning otsustama selle järgi, mis mulle endale kasulikum on. Kindlasti peale 24h jooksu võtan ühendust ja katsetan trenne ning omandan kogemusi, loomulikult kui sobituvad mu vabade kellaaegadega. Selline tunne, et olen juba sajandeid seda uut 24h jooksu oodanud. Peaaegu igas postituses tuleb ikka märkida ära, et peagi lähen ja teen sel aastal oma teise 24h kestva jooksu. Ütleks isegi, et kaua sa jahvatad, hakka juba minema!

Peagi vilguvad siin lehel reklaamid. Ärge siis väga kurjad olge ja võib vabalt peale klikkida või kinni nurgast panna. Otsustasin, et pisike lisateenistus teeks head ja ehk aitaks koguda millegi suurema jaoks tulevikus.

Avastasin, et Tallinnas samal ametil töölised saavad rohkem palka kui meil Tartus. Ebaõiglane. Ainuke asi ilmselt, mis mind "põlema" paneb on ebaõiglus. Midagi peab ju teha saama, kuid kahjuks minu käed jäävad lühikesteks.

Väga paljud arvavad nii tööl kui sõprade/tuttavate seas, et jooksen igapäevaselt. Ehmatatakse ära kui vastan, et 2 või isegi 3 päeva nädalast on jooksuvabad. Mis mõttes? Kuidas sa siis tulemusi oled endal parandanud kui ei teegi 2 trenni päevas või igapäevaselt palju kilomeetreid ei jookse? Väga lihtne, teen nagu treener mulle kavas määrab ja kõik on siiani toiminud. Loomulikult alati ei saa kava 100% jälgida, sest lapse haigusperioodi, enda väga kehva enesetunde korral on mõned trennid jäänud lühemaks. Minu suurim viga oma peaga treenides oligi see, et tegin liiga palju, siiani on imelik puhata/lesida lihtsalt niisama rahulikult treeningu asemel, kuid see on osa arengust. Siiski on mul lisaks trennidele füüsilist pingutust nõudev töö ja aktiivsuse saan juba seal üle 100%.

Kuigi mul on Arctic Spordis võimalik käia, siis hetkel pühendun vaid jooksule. Ehk talvel saab ujumist ja muud lisaks sobitada. Lindil pole ka jooksmas käinud, sest tahan end karastada ilmaoludega. Seega varahommikud, soojemad/külmemad/vihmased/päikselised päevad, hilisõhtud on vajalikud trennide tegemiseks. Oi kui palju olen mõtteis vandunud tuult ja vihma, kuid leidnud paari kilomeetri järel sisemise tasakaalu ja positiivsuse. Üllatavalt palju on õhtuti ka teisi jooksjaid, tore on näha, et veel polegi kõik inimesed jõuluhooajaks sooja ümber kogumas.

Sellised uudised ka, et täna sain ma Interneti. Jeee! Kuna laps on vanaema hoole all ja minu oma aega on praegu rohkem, siis saan blogida kui tuju tuleb.

Tegelikult on väga tore näha, et järjest enam inimesi leiab tee siia lugema. Ehk annab lootust minu teekond spordini, et ühest tavalisest naisest võib saada ka midagi erilist. Unistusi on võimalik täita ja eneseusk võib anda tiivad. Väga paljud elavad selleks, et teistele meeldida. Mina elan selleks, et enda üle uhke olla saaksin. Pisikesed isiklikud võidud annavad emotsiooni. Sageli ei pea see emotsioon tulema laia naeratuse või pisarate näol vaid võib ka olla sisemine tunne, et nüüd ometi on midagigi hästi.

Lisan võrdluspildi ka siia lõppu. Nagu näha, siis juba kehahoiak on nende kuudega muutunud. Märtsis oli üks keerulisemaid perioode, kus tundsin, et enam ei jõua, ei taha, ei saa elada vanaviisi. Olingi kössi vajunud ja alandlik, keha oli stressis. Augustis märkasin arengut ja ka enesekindlus kasvas. Isegi eelnevalt "peitu" pandud puusarasv vähenes tunduvalt.


Kunagi tahaks läbida mõne lühikese (5km /10km) jooksu palja kõhuga, kuid sinnani on veel palju maad joosta. Toituma peaks ka eeskujulikumalt. Praegu hoian rasvavarusid, et ultral midagi kulutada oleks. 

4 kommentaari:

 1. Uus 24h jooks on ju kohe-kohe. Mul juba ärevus sees. Sa pidid mingeid linke jälle jagama, kust saab kaeda sind. Eksju?
  Ja reklaame katsun ka klikkida, et saaks sulle ikka natukene nutsu ;)
  Ja kere on hoopis teistsugune sul nüüd. Nagu päris spordiharrastaja :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See venib, sul ka aeg ilmselt peagi hakkab venima. Kes mida/keda ootab eksole :D
   Jaa, kui rohkem infot saan, siis jagan ja võite unetud olla. :)
   Õnneks hakkab looma kehakene, muidu tundus suhteliselt võimatu missioonina.

   Kustuta
 2. Mina toetan sind ka alati kui saan :) Sa tead väga hästi, et sa oled mulle eeskujuks. Sa saad hakkama selle 24h jooksuga ! :)

  VastaKustuta