laupäev, 6. august 2016

Oriflame Wellness Kiikla karujooks

Eile toimus Kiikla Karujooks, mis on Ida-Virumaa heade jooksude neljas ja eelviimane etapp. Õnnestus hoida oma naistearvestuse teist kohta.

Kõik algas sõiduga Avinurmest Kiikla poole ja endiselt ema, õde, tütar Grete ja mina. Ilm oli vihmane ja jahe. Täpselt mõnus jooksuilm, sest sellise ilmaga ei teki suurt janu ja pulss ei kerki taevasse.

Kiiklas sain anda üle oma esimese blogi auhinnamängu võidu. Mängu saab vaadata SIIT!
Kuna reede õhtul jõudsin väga hilja maale, siis tegin oma kavas oleva trenni ära Avinurme Staadionil ja peale seda algas küpsetamine kui olin trenni/venituste/pesemisega ühel pool. Jõudsin enne kella ühte öösel valmis kõigega ja sain südamerahuga magama minna. Cris sai koogi toetuse eest. Margit Maksimov ja Helen Rajas pakkusid kõige lähemale minu 24h jooksu ajal läbitud distantsi (130 km pakuti kõige lähemale, sain end tõestada ja tegin 153 km ning lubasin rajal koogi ise ära süüa). Siiski kui midagi luban, siis ka täidan ja loosisin välja nagu lubatud. Fortuunaks oli mu tütar ja valis välja nime Margit, seega ka kook läks temale. Eriauhinna, milleks oli pitsa sai endale Rene Kundla, kes pakkus, et läbin kõik kilomeetrid ära. Edaspidigi võib sellist vastust pakkuda, sest see on alati õige. Teen kõik, mis minu võimuses. Natuke olin ka ärevuses...kas koogid said ikka piisavalt ahjus olla ja pitsal olevad koostisosad sobivad saaja maitsemeelega. Kahjuks sooja pitsat ei õnnestunud toimetada kohale, aga soojendatult peaks ka minu kogemuste põhjal maitsev olema. Õnneks koogid tulid välja ja rahvas kiitis. Tegemist on kõige lihtsama toorjuustukoogiga, muidugi tegin veidi veel lihtsamaks retsepti, sest lihtsad asjad ongi sageli kõige paremad. Retsepti leidsin SIIT! Minu koogivorm on 20 cm ja suhkrut panin täidisesse 70 g ning katet ei pannud ahju ja jätsin suhkru välja tegin pool kogusest, vanillisuhkrut panin nagu kirjas. Täpselt retsepti järgi olen ka korra teinud ning jääb ka väga hea, kuid minu jaoks liigmagus.

Gretel oli oma elu neljas tillujooks. Kui mõned koguvad maratone, siis Grete on vist tillujookse hakanud koguma. Eile õhtulgi nõudis veel jooksma. Ikkagi medalike kaela ja šokolaadi saab ka, mille enamasti vanaema ära sööb, ikkagi šnikers. Siis peab ju jälle emmega koos joosta saama. Eeskuju on ikka hea olla. Varem olin suur ja tark õde vennale ja õele, nüüd juba jooksuemps oma tütrele. Näha oma last õnnelikuna on vanemale ju parim palk. Loodetavasti jätkub jooksurõõmu ka edaspidiseks ja kunagi ehk saab pikemaid vahemaid koos läbida. Kaheaastase kohta ikka neli jooksu annab pisikese harrastaja mõõdu vast välja.


Mina tegin esimest korda nii põhjaliku soojenduse nagu jooksukavas ja see täitsa toimib. Esialgu olin enda veendumusel, et mis ma ikka väsitan end enne õiget jooksu, kuid tulemus räägib enda eest. Läbisin 10 km ajaga 49:15 ja isiklik rekord eelmisel aastal Tartu kevadjooksul oli 49:11. Rada Kiiklas oli soodne ja põnevust pakkus metsa vahel oleva suure lombi ületamine. Selle aasta 10 km rekord sai tehtud ja peale 24h jooksu ning see annab suurt lootust, et areng alles algab. Läksin ju ainult läbima, mitte võistlema. Jooksin ka oma pulsikell Polar M400 andmeil parima keskmise kiiruse 5:08 min/km. Naiste kuues olin kui õigesti vaatasin. Pole üldse paha, sest tugev tase oli.

Minu suureks üllatuseks on tekkinud mul tugev toetajaskond jooksumeeste seas. Mõni uuris, kas olen see, kes läbis 24h jooksu ja soovis edu, teine küsis kuidas taastunud olen, kolmas aitas numbri seljast peale jooksu ja kiitis ning toetas enne lõppu raja ääres. Isegi kui pole erilisi tulemusi ette näidata, siis tunnen tugevat toetust ja austust enda suunas. Motiveerib, et ma polegi enam rajal üksi. Oriflame naised on samuti vaimustuses minust ja see on vahva. Tunnen end täitsa tavalise naisena, kes teeb lihtsalt asju, mida naudin. Kellele Weekend Festival ja kellele Kiikla karujooks. :)

Esialgu plaanisime peale autasustamist liikuma hakata, kuid lõpuks otsustasime, et sööme kooki veel ja Grete maitses supi ära, mida küll palju ei soovinud sest oli liiga kuum, aga kiire nälg sai leevendust. Mina kiidan kama, täpselt mõnusalt magus.

Sain Oriflame Wellness testi ära teha ja nüüd ka võrdlen seda aastaga 2014, mil tegin samaväärset testi esmakordselt. Tulemused on minu jaoks üllatavad.

Vanus 21, pikkus 163 (5.09.2014)
Kaal 54, 8 kg
Üldine keha rasva % - 21, 8 terve!
Luumass 2, 2
Vitseraalse rasva näit 1 ideaalne
Lihasmass 40, 7 kg
Vee % - 57, 8
Põhiainevahtuse väärtus 1326 kcal
Bioloogiline vanus 12

Ja nüüd:

Vanus 23, pikkus 163 (6.08.2016)

Kaal 56, 1 kg

Üldine keha rasva % - 16, 6 mis on alakaalulise näit nende graafikute järgi

Luumass 2, 4 Väga heaa, olen saanud tõusujoonde! Emal ja vanaemal luud hõrenevad ja olen ettevaatlik oma toitumisega ja üritan jälgida seda näitu.

Vitseraalse rasva näit 1 ideaalne

Lihasmass 44, 4 kg  See on suur wow minu silmis, tere armsad lihased!

Vee % - 62, 9 Super!

Põhiainevahtuse väärtus 1406 kcal. Võin veel enam süüa, mulle meeldib!

Bioloogiline vanus 12

Nii hea võimalus oli end taas kontrollida. Keha rasva % oli üllatav negatiivses mõttes, kuid saab parandada kõike. Peale sapipõie oppi olen rasva tarbimisega olnud ettevaatlikum kui tavaliselt. Häid rasvu taas toidulauale rohkem ja loodetavasti ka see läheb normaalseks.

Aitäh korraldajatele! Võiks isegi öelda, et Eesti parimad jooksuvõistlused toimuvad Ida-Virumaal, sest korraldajad on väga kõrgel tasemel ja teevad asja südamega. Aitäh kõigile, kes usuvad minusse!
Aitäh Oriflame tiim!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar