teisipäev, 2. august 2016

Ah, mis sa hädaldad - need on su oma valikud!

Olen pealkirjas olevat lauset paaril korral lugenud/kuulnud. Ei pea ennast eriliseks hädaldajaks, pigem räägin asjadest nagu nad on. Jah, minu valikuteks on vabadel päevadel erinevatel jooksuvõistlustel osaleda, sest niisama vabaks eraldi päevi ei saa. Jah, minu valikuks oli paaril päeval lisatööd tossupaari nimel teha. Jah, ma otsustasin oma puhkusenädalal joosta 24h jooksu ja taastuda paar päeva sellest ajast. Samas kui ma kõike eelnevat ei teeks, siis kuhu ma omadega jõudma peaksin? Jääksin kogu eluks Prismasse kaupa välja panema ja teeksin seal juures head nägu...tänan ei. (Mitte, et tööl midagi viga oleks, lihtsalt see ei ole Minu unistuste töökoht.) Usun siiralt, et kõik inimesed võiksid teha või vähemalt püüelda oma unistuste suunas, millegi suunas, mis paneb südame kiiremini põksuma ja tekitab tunde "Ma elan!". Mõnel on selleks rohkem eeldusi, teisel jällegi vähem. Minul on ema, õde, vend, vanaema ja mu oma kallis tütar kõige suuremateks toetajateks, meil pole küll palju, kuid oleme teineteisele toeks. Lisaks ka mõned endised klassiõed, kolm imelist naist, kes mu endist blogi loevad/kommenteerivad ja mõni tuttav/töökaaslane lisaks, kellega suhtlen vabamalt.

Olen oma mugavustsoonist tugevalt väljas ja rabelen, kuid kõik selle nimel, et tulevikus oleks parem. Praegu juba olen suureks eeskujuks oma tütrele ja leidub inimesi, kes näevad, et ma siiralt soovingi ultrajooksja teekonda jätkata. Kunagi ma saan võimaluse õppida Kehalist kasvatust ja sporti ning selle nimel ma töötan. Milleks teha asju, millest rõõmu ei tunne? Tuju tõstab laulmine- siis laula!, jooksmine- jookse!, matemaatika- arvuta! Jah, tuleb teha ka ebameeldivaid tegevusi, kuid kui on teadmine, et kõik need asjad kokku aitavad millegi kaunimani siis pinguta, näe vaeva, kannata veidi rohkem kui muidu seda teeksid ja kord saabub päev, kus saab pea püsti öelda endale "Ära tegin!"

12 kommentaari:

 1. Inimesed peavad unistama ja oma unistuste poole püüdlema! Tegema seda, mida sa südamest soovid ja tahad!
  Minul on unistused, mis on ulmelised teiste jaoks, kuid see on minu südamesoov ja ma sammun sinna. Küll veel vaikselt, kuid ma sammun.
  Tean, et tänapäeval on ehk raske elada nii nagu süda ihkab, kuid see pole ka ilmvõimatu! Ära anna alla lihtsalt, kui su hing ihkab kuule, siis krt lenda! Meis on peidus palju, rohkem kui me usume ja kurb on see, et me ei julge püüelda unistuste poole!
  Armasta seda, mida sa teed ja tee seda mida armastad!
  Unista suurelt, näe vaeva, soovi ja palu ja usu sellesse! Inimene saab seda, mida ta soovib ja tahab. Kui sa ütles nt, et ah ma olen vaene ja haige jne, siis oledki! Elu külgetõmbe seadus :)
  Mina usun sinusse ja ma tean, et sa vallutad maailma!!!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh pika mõtte eest! Ega soovidest ainuüksi ei piisa, tuleb tegutseda nende nimel. :)

   Kustuta
 2. Heh..ma olen algusest peale lootnud, et jääd ikka pikamaa jooksu peale. Seda oli kohe näha, et potentsiaali selleks sul on..ja rõõmu teevad ikka need asjad, mis hästi välja tulevad. Alla andmine on nõrkadele :) Loodetavasti saab järgmine suvi jälle mõne korra koos joosta..mul põlved juba vaikselt lubavad joosta jälle( no kui 5 km arvesse üldse läheb) :) Aga mul on sinu üle väga hea meel!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nii armas, kindlasti mul on veel väga palju areneda alustades korraliku jooksutehnikaga.
   Ammu juba ootan ja loodan näha sind jooksuradadel. Ikka läheb arvesse :D
   Aitäh!

   Kustuta
 3. Ma ei hakka üldse meelde tuletamagi, et ära anna alla vms. Ma tean, et sa oled lihtsalt nii kange mutt, et sa ei annakski alla. Ma ei tea, mis peab juhtuma, et sina lõpuks murduksid. Sa oled kange ja teistsugune, erinev. Minu jaoks oled sa huvitav ja ma usun (ja natukene olen kade ka), et sinust saab keegi tähtis. Mina hoian su külje alla, et sa tunneksid vajadusel mu tuge ja mind peale suurt tähelendu ära ei unustaks ;) Maailmal on vaja rohkem Karmeneid.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ole nüüd, ära ole kade. Ma olen sinu üle kade..sa oma ideaalse peremudeliga. Eh, ei unusta. Lausa plaanisin kõik nimed üles kirjutada, kes toeks on olnud. :)

   Kustuta
 4. Kui on soov miskit arvestatavat tulemust teha, siis pikk maa eeldab seda pikemat trenni. Lõpuks on need valdavalt üksinda rassitud tunnid, pidevalt ja läbi aasta. Kas sul on seda aega? Mis ultrasse puutub, kuniks suuremat jõudu ei ole, on see tegevus puhtalt läbimise ja vastupidamise otsa rajatud. Kuidas sa suudada end motiveerida neid tunde liikumas hoida? Paratamatult ei tee seda kõike miskit arvestatavat liikumiskiirust kasutades ja suuremat ei erine see (kiiremast) kõndimisest või ehk ka ajuti sörgid. Ses valguses on ultra tegemine noorest peast suhtkoht kaheldava väärtusega tegevus. Esimese hooga tuleks jooksmine üldse selgeks saada, et siis tehnika paika kuluks (tehes valet liigutust pikalt ja valesti, tagajärjed on ka püsivamad ehk lõpuks on need vigastused, mis selle tegevusega kaasnevad). Tehnika omandades saab ka end juba kiiremini liigutada ning kiirem liigutamine on ikkagi seotud otsapidi staadioniga. Kui otse ei võistle, siis vähemasti harjutamine staadionil kiiretel lõikudel on oluline. Kui nüüd pikem maa veetleb, siis esiotsa ikkagi pigem sealgi kiiruse peale minna kasvõi 3, 5, 10 km ja siis aastatega poolikule/maratonile käpa peale ning kogemuse ja vormi kasvades juba aastaid hiljem ultra, aga kõik see võtab aega, higi (ja ehk ka pisaraid). Samas, kui asju pelgalt läbimise peale teha, siis pole muidugi suuremat midagi vaja harjutada ning kõik on alati fun....

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänan pika kommentaari eest! Olen teadlik oma nõrkadest kohtadest ja püüan aja jooksul kõike parandada. Higi, veri, pisarad pole võõrad ja tean ka, et pole lihtne see tee.

   Kustuta
  2. :) See kommentaar ei olnud isegi sinu isikust tõusev või sinu olukorda kirjeldav, vaid laiema idee kandjana mõeldud. Kui sa tööd ei karda ning seda teadlikult tegemas oled, siis edasi...

   Kustuta
  3. Sobib igatahes siia ilusti ja loodetavasti paneb ka mõtlema mõne, kes juhuslikult tahaks ka proovida.

   Kustuta
 5. Mäletan juba algklassides, kui kindla meelega sa oled..kui ikka midagi soovid, siis selle ka saavutad. Väga ilusti ja õigesti öeldud ja kindlasti väga motiveeriv postitus. Oled suurepärane eeskuju ja motivaator minu jaoks ��

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Mul on heameel, et suhtleme siiani ja pole teineteist vaatamata vahemaale ära unustanud. Sinagi oled eeskujulik oma rahuliku meele ja õpitulemustega. :)

   Kustuta